KOOLITANTS 2015: Selgusid Tallinna tantsupäevadest edasisaajad!


Koolitants 2015 Paide eelvoor
Foto on illustreerivFoto: Gerli Raadik, Koolitants 2015

Möödunud nädalavahetusel, 21. ja 22. märtsil jätkus koolinoorte tantsufestivali Koolitants 2015 trall Tallinna Tantsupäevadega. Tänavu tavapärasest erinevas formaadis toimuval festivalil ei võistle omavahel mitte omaloomingulised tantsud, vaid hoopis tantsijad.

Tantsupäevadel osalevatel tantsijatel ja juhendajatel oli suurepärane võimalus näidata, mida nemad oskavad ning näha, mida ja kuidas teised Eestimaa tantsijad teevad, samuti jagada ja saada uusi kogemusi.

Koolitantsu maakondlikest tantsupäevadest edasisaajaid ootab suvel ees tantsulaager, kus valmistakse ette sügisel Eestis tuuritama hakkav suur Koolitantsu tantsulavastus. Nii saavad tantsijad endale päris tantsija kogemuse, alates enda oskuste ettenäitamisest läbi lavastuse ettevalmistamise kuni tõelises tantsulavastuses esinemiseni. Põhiline rõhk on aga, nagu alati, tantsimisel ja tantsust rõõmu tundmisel.

Salme Kultuurikeskuses tantsis koos ligi 300 noort. Tallinna Tantsupäevade jooksul toimunud töötubades pandi nad igakülgselt proovile ning õhtustel ettenäitamistel kuulutati välja õnnelikud edasipääsejad ja jagati mitmeid eripreemiaid.

TALLINNA ESIMESEL TANTSUPÄEVAL osalesid 7.-9.klass ja 10-12.klass vanuseastmete tantsijad, kes tantsisid Tuomo Railo, Laura Kvelsteini, Argo Liigi ja Elina Tamme käe all vabatantsu ja show-ja tänavatantsude žanrites.

Seotud lood:

Vabatantsude žanris pääsesid edasi Agnes Milla Bereczki (juhendaja Stassi Shois, Tantsukoolikad, 7.-9.klass), Anita Kurõljova (juhendaja Jelena Bubon, Tallinna Kopli Noortemaja estraaditantsustuudio „Korellon“, 10.-12.klass), Eliisabel Jõela (juhendaja Helena Pihel, E.T.A. Tantsukool, 7.-9.klass) ja Keit Arleen Kalle (juhendaja Eliisa Lott, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.klass). Silmapaistvate tantsijatena said eripreemiad Amanda Hermiine Künnapas - väljendusrikas ja julge esitus (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 1O.-12.klass), Anita Mia Marjapuu – kontsentreeritud ja julge esitus (juhendaja Riin Uusna, V.A.T. Stuudio, 10.-12.klass), Jaanika Raik – julge pealehakkamisega tantsija (juhendaja Kelly Anijärv, Agentuur Evita Tantsu- ja Modellikool, 10.-12.klass) ja Maryn-Liis Rüütelmaa – poeetiliselt voolav tantsija (juhendaja Julia Koneva, E.T.A. Tantsukool, 7.-9.klass).

Show- ja tänavatantsude žanris said edasi Anete Mürk (juhendaja Kadi Aare, DanceAct Tantsustuudio, 7.-9.klass) ja Mona Mia Lember (juhendaja Julia Koneva, D.r.e.a.m. Studio, 7.-9.klass). Eripreemiatega pärjati Elisabeth Teener – püüdlik tantsutossuke (juhendaja Stassi Shois, Tantsukoolikad, 7.-9.klass), Katre-Helen Kask – tegija tantsija (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.KLASS), Kelly Tilga– püüdlik tantsutossuke (juhendaja Ulrike Morel, Rahukad, 7.-9.klass), Kärol Küttis - tegija tantsija (juhendaja Julia Koneva, D.r.e.a.m. Studio, 10.-12.klass), Laura Hansmer - tegija tantsija (juhendaja Julia Koneva, D.r.e.a.m. Studio, 10.-12.klass), Marlen Millerman - tegija tantsija (juhendaja Julia Koneva, D.r.e.a.m. Studio, 10.-12.klass) ja Mia Mae Jaansoo – tegija tantsija (juhendaja Kadi Aare, DanceAct Tantsustuudio, 7.-9.klass).

TALLINNA TEISEL TANTSUPÄEVAL osalejad tantsisid Tuomo Railo, Laura Kvelsteini, Argo Liigi, Oliver Soometsa, Elina Tamme, Olga Privise, Endro Roosimäe, Seili-Loorits Kämbre, Liisa Laine ja Erena Reilenti käe all vabatantsu, show-ja tänavatantsude, estraadi ja eesti teemaliste tantsude žanrites. 

Vabatantsude žanris pääsesid edasi Elisabeth Teener (juhendaja Katrin Kreutzberg, Tantsukoolikad, 4.-6.klass) ja Reinhard Rebane (juhendaja Olga Pallo, Daigo Dance, 4.-6.klass). Eripreemiaga toodi välja Annaliisa Lipp – julge ja rõõmsameelne tantsija (juhendaja Olga Pallo, Daigo Dance, 4.-6.klass), Brenda Fiona Kajaste – panustav ja kontsentreeritud tantsija (juhendaja Kelly Anijärv, Agentuur Evita Tantsu- ja Modellikool, 4.-6.klass), Helena Mööl – loov tantsija (juhendaja Eliisa Lott, Rahukad, 4.-6.klass) ja Maret Mehevits – eristuv ja hea rollisooritusega tantsija (juhendaja Kerttu Volt, Free Flow Studio, 4.-6.klass).

Loe veel

Show- ja tänavatantsude žanris said edasi Carolyn Veensalu (juhendaja Julia Koneva, D.r.e.a.m. Studio, 4.-6.klass) ja Katarina Reinoja (juhendaja Elina Tamm, Tantsugeen, 4.-6.klass). Väljapaistva soorituse eest said eripreemiad Alexandra Mägi – tuleviku staar (juhendaja Elina Tamm, Tantsugeen, 4.-6.klass), Anna Aron – tuleviku staar (juhendaja Elina Tamm, Tantsugeen, 4.-6.klass), Annabel Agasild – tuleviku staar (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 4.-6.klass), Kertu Paavel – tuleviku staar (juhendaja Julia Koneva, E.T.A. Tantsukool, 4.-6.klass), Kärt Ellen Piibar – tuleviku staar
(juhendaja Stassi Shois, Tantsukoolikad, 4.-6.klass) ja Mia Tohver – tegija tantsija (juhendaja Julia Koneva, E.T.A. Tantsukool, 4.-6.klass).

Estraaditantsu žanris pääsesid edasi Allar Valge (juhendajad Piret Torm-Kriis, Sirli Kriis-Kalm ja Kristjan Kriis, Modus, 10.-12.klass), Evaliis Läll (juhendaja Margot Leismann, Kati Tantsustuudio, 4.-6.klass), Evelin Unt (juhendaja Margot Leismann, Kati Tantsustuudio, 4.-6.klass), Marit Raatma (juhendajad Piret Torm-Kriis, Allar Valge, Elisa Arus ja Sirli Kriis-Kalm, Modus, 7.-9.klass) ja Marlén Vilbaste (juhendaja Urve Keskküla, Nõmme Noortemaja Liikumisrühm, 10.-12.klass). Eripreemiaga pärjati Anita Kurõljova – parim abiline (Tallinna Kopli Noortemaja estraaditantsustuudio „Korellon“, 10.-12.klass), Liis Liivand – särav tantsija (juhendajad Piret Torm-Kriis, Allar Valge, Elisa Arus ja Sirli Kriis-Kalm, Modus, 7.-9.klass) ja Piia Marie Leesme – julge ja pealehakkav tantsija (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 7.-9.klass).

Eesti teemalise tantsu žanris said edasi Anita-Melissa Paur (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.klass), Annaliina Liivamäe (juhendaja Silvia Metsallik, Rõõmuratas, 4.-6.klass), Anni Ulm (juhendaja Riia Lemberg, Mikka, 7.-9.klass), Janette Norkko (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.klass), Liisa Johanna Lukk (juhendaja Eliisa Lott, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.klass) ja Markus Laurimaa (juhendaja Silvia Metsallik, Rõõmuratas, 4.-6.klass). Eripreemiatega tõsteti esile Getlin Vain – tähelepanelik ja detailne tantsija (juhendaja Liisa Laine, E.T.A. Tantsukool, 10.-12.klass), Marie Johanna Univer – püüdlik ja silmapaistev tantsija (juhendaja Ave Alvre, Viljandi Gümnaasiumi Hebe, 10.-12.klass) ja RÕÕMURATAS – kõige entusiastlikumad, kaasaelavamad ja toetavamad juhendajad-lapsevanemad (juhendaja Silvia Metsallik, Rõõmuratas, 4.-6.klass).

Koolitants tänab kõiki Tallinna Tantsupäevadel osalenud tantsijaid, juhendajaid, kaasaelajaid ja toetajaid. Tantsime koos!