Liikumine, millega ka mitmed Eesti kuulsused kaasa on läinud, leidis esimese ohvri: plastikkõrsi vältinud naisterahvas hukkus!

 (19)
Liikumine, millega ka mitmed Eesti kuulsused kaasa on läinud, leidis esimese ohvri: plastikkõrsi vältinud naisterahvas hukkus!
Foto: Pixabay

Ka Eesti muusikute seas on levima hakanud mood plastikkõrsi vältida ja vajadusel kasutada veidi loodussõbralikemast või taaskasutatavast materjalist kõrsi. Sama tahtis teha ka naisterahvas, kellele looduse säästmine kurvad tagajärjed kaasa tõi.

Lisaks mitmetele lennufirmadele, hotellidele ja teemaparkidele on plastikust kõrsi hakanud vältima ka Stabucks ning McDonald's. Peale õnnetult lõppenud juhtumit on Suurbritannia valitsus kõiki kasutajaid hoiatanud, et teatud materjalist kõrred ei pruugi kõige ohutumad olla, vahendab Vice.

60-aastane Elena Struthers-Gardner kasutas joomiseks purgikujulist klaasi, millest ulatus välja metallist kõrs. Ootamatult tabas teda terviserike ja naine minestas ning kukkus õnnetult täpselt klaasi ja kõrre otsa. 25-sentimeetrine kõrs läbis Gardneri vasaku silma ning tungis ajju.

"Ma läksin kööki ja nägin Lenat põrandal lamamas," kirjeldas ohvri naine Mandy Struthers-Gardner juhtunut. "Ta tegi imelikke hääli. Klaas oli ikka põrandal ja kõrs seal sees, siis nägin, et see on ta näos kinni."

Kiirabiga jõudis naine küll haiglasse, kuid vigastused olid liialt tõsised.