Liina Raud USA praegusest reaalsusest: kas inimesed tõesti arvavad, et WC-paber on viimane, mis neid ellu jätab?

 (2)
SDE valimispidu
SDE valimispiduFoto: Ilmar Saabas

Sotsiaalmeedia on täis pilapilte sellest, kuidas rahvas ohtralt tualettpaberit kokku ostab. Eestis pole märkigi, et see poest otsa saaks, aga olukord on teine USAs, pajatas Illinoisis elav Liina Raud.

"Käin ikka ise toidupoes, kuigi väga paljudest poodidest pole midagi osta. Ehk ajapikku hirmul inimesed rahunevad ega osta endale tohutult toiduaineid koju," sõnas ta Kroonikale.

"On olnud olukordi, kus lähen poodi ja mitte ühtegi juurvilja ei ole. Tualettpaber on poes otsas. Hakkasin tühja letti nähes lihtsalt naerma. See ei aja mind mitte seetõttu naerma, et ma alahindaks selle viiruse ohtlikkust, vaid seepärast, et kas inimesed tõesti arvavad, et WC-paber on viimane, mis neid ellu jätab."

Pikemalt saab lugeda Kroonika intervjuust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!