Lugejad leiavad, et "Vabaduse laul" ei olnud piisavalt isamaalise muusikaga

 (42)
Lugejad leiavad, et "Vabaduse laul" ei olnud piisavalt isamaalise muusikaga
Foto: Ilmar Saabas

Inimesed on postitanud sadu kommentaare, kus on laitnud täielikult maha nii muusikute kui ka laulude valikud. Nimelt leiavad inimesed, et laulud ja esitajad olid liiga alternatiivsed ja mitte piisavalt isamaalised.

Eile taheti näha võimalikult palju "vana kaardiväge", näiteks Ivo Linnat ja Tõnis Mäge. Samuti Jassi Zahharovit ja Maarja-Liis Ilusat.

Mõned leidsid ka, et puudu oli jõulisemat patriotismi, näiteks Aapo Ilveselt ja Metsatöllilt.

"Tõnis Mägi oli puudu, paljud teised esinejad olid üle.. unised laulud, tundmatud esinejad... Kerli oli küll omal kohal, aga muu mitte. Oli tore, et selline üritus toimus, aga kahjutunne jäi sisse - oleks tahtnud meenutada vabanemist ülevate ärkamisaja lauludega, mis on meile hinge kasvanud, koos lauljatega, kellega koos murdsime end vabaks, kellega koos laulsime silmis pisarad. Kahju, et selline tähtpäev ära solgiti," kirjutab üks pettunud kommentaator.

"Aga seekord Purgad ja Chalised rikkusid selle ära. Miks nad on niiii kindlad, et see suur mass nende maitset peab jagama????" on teine kommentaator pahane.

Kommentaariumist võib veel lugeda, et rahva arust oli kohal liialt palju "uue aja tegelasi" ja üritus oli kaugel oodatud isamaalisusest.