Marilyn Monroe oli nõus fotograafidele alasti poseerima, kuid seda ainult ühel eriskummalisel tingimusel

 (17)
Marilyn Monroe oli nõus fotograafidele alasti poseerima, kuid seda ainult ühel eriskummalisel tingimusel
Vida Press

Võimalus pildistada legendaarset näitlejannat ja seksisümbolit Marilyn Monroed oli kunagi iga fotograafi unistus. 80-aastane piltnik Lawrence Schiller avaldas aga eriskummalise tingimuse, mida näitlejanna alati nõudis, vahendab New York Post.

"Võite mind alasti pildistada, kuid mitte mingil juhul ärge pange neid fotosid samasse ajakirja Elizabeth Taylori omadega," ütles Monroe Schillerile 1962. aastal, kui mees teda pildistas.

Vida Press

"Monroe ütles mulle, et ükskõik mis ajakirjas need fotot avaldatakse, peaaasi, et mitte samas Liz Taylori omadega," meenutas fotograaf.

Schiller oli tol ajal 25-aastane, kuid juba tunnustatud fotograaf, Monroe usaldas teda ja naisele meeldisid mehe fotod. Monroe pakkus fotosessiooni jaoks välja ulaka idee, minna basseini trikooga ja astuda sealt välja ihualasti.

Vida Press
Seotud lood:

Marilyni eesmärgiks oli saada rohkem ajakirjakaantele, kui rivaal Elizabrth Taylor. Monroe oli häiritud sellest, et filmikompanii Fox maksis Taylorile 1 miljon dollarit filmi eest, temale aga 125 000 dollarit.

Vida Press

"Marilyn tahtis filmistuudiole näidata, et võib saada sama palju ajakirjakaantele kui Taylor. Ta tahtis tekitada võimalikult palju kõmu, et filmistuudiolt rohkem raha saada," meenutas mees.

Plaan ei õnnestunud, Fox vallandas Monroe 1. juunil 1962. aastal, kuna naine hilines pidevalt võtetele. Kuulus näitlejanna suri kõigest kuu hiljem.

Vida Press