Marus lugeja: Nolani kontsert võib ju tasuta olla, aga kes sellise algusaja valis?

 (53)
Marus lugeja: Nolani kontsert võib ju tasuta olla, aga kes sellise algusaja valis?
Foto: Tiit Blaat

Hiljuti tuli ootamatult teade, et Christopher Nolani abiga Tallinna linna poolt planeeritud suveprogrammis võtab üks üritus aset juba täna õhtul kell 18. Kontsert on mõeldud lohutuseks Lasnamäe elanikele, kelle elu suurtest filmivõtetest Laagna teel häiritud on. Meie lugeja aga leiab, et see pole suurem asi lohutusauhind kui üritus on planeeritud ajale, mil palju inimesed sellest osa võtta ei saa.

Nimelt leiab järjekordne meie lugeja, et esmaspäeva õhtud ei ole ideaalsed pidustusteks. Isegi kui inimene saab töölt vabaks kell viis, siis on kontserdile jõudmine kella kuueks üpris keeruline. Tallinna Lauluväljakule hakatakse inimesi sisse laskma juba tegelikult kell viis.

"Isegi kui jõuad peale väsitavat tööpäeva konsertile kohale, siis kontsert kestab ju kaua ja pärast peab koju ka saama aga ka järgmine päev on ju tööpäev! Kellel siis need teisipäevad vabad on?", küsib ta.

Kroonika küsis ka Lasnamäe Linnaosa Valitsuselt, et mida täpsemalt võeti arvesse sellise päeva ja aja määramisel kontserdiks. Linnaosa vanema asetäitja Manuela Pihlap leidis, et esmaspäevane kontsert on just hea vaheldus ülekoormatud nädalavahetustele: "Suvi, eriti just juuli on puhkuste aeg. Nii ongi kujunenud, et vabaõhu üritusi korraldatakse üle Eesti nii nädala sees kui ka nädalavahetustel. Eestimaa suvi on lühike ja kõik üritused ei mahu nädalavahetustele."

Lisaks mainib ta, et esmaspäevane päev sai valitud ka seetõttu, et sellel päeval võtteid ega muid piiranguid ei ole ja Laagna teel toimib tavapärane liiklus, mis tähendab, et kõik huvilised peaksid saama ilusasti Lasnamäelt Tallinna Lauluväljakule muusikat nautima tulla.