Miks keegi ei usu, et mind koolis lüüakse ja sõimatakse?


Miks keegi ei usu, et mind koolis lüüakse ja sõimatakse?
Foto: Ilmar Saabas

Küsimus: Hommikul, kui kooli lähen on esimene asi klassi sisenedes see on mu pihta visataske papereid ja karjutakse ropude sõnadega. Siis kui on lõunavaheaeg siis mind lükatakse järjekorrast välja ja üeldakse et see on nende koht.

Nad karjuvad luuser otse välja ja lüüakse. Sageli teevad nad pahanduse ja ajatakse see minu kaela. Õpetaja usub neid ja ema isa usuvad jällegi õpetajat. Ma ei tea enam mida teha.

Heelu, 12

Dr. Noormann vastab

Ega Sul mujalt abi otsida pole, kui kodu ja kool. Klassijuhataja peab teadma, mis toimub klassis vahetunni ajal ja ka enne tunde, koolisööklas peab olema korrapidaja, ema-isaga pead suutma rääkida ka nii, et nad Sind usuvad. Nendelt – klassijuhatajalt, koolipsühholoogilt, emalt-isalt peadki kaitset otsima.

Pikema eesmärgina tuleb luua ka head suhted klassikaaslastega. Et ses osas nõu anda, on mul liiga vähe infot – kes kiusab, miks kiusatakse, mis olukorras kiusatakse, kuidas ise reageerid jne. Neid asju küsivad igal juhul ka psühholoog ja isa-ema. Kui aga asi on väga tõsine ja tõepoolest tead kindlasti, et abi pole loota, pead valla või linna sotsiaalosakonna kaudu lastekaitseinspektori jutule pääsema.

Teie Dr.Noormann