Mine ütle oma sõna sekka! Pühapäeval toimub kohalike noorte eestvedamisel Haapsalus esimene Noorte [eel]arvamusfestival


Arvamusfestival 2017 teine päev
Arvamusfestival 2017 teine päevFoto: Argo Ingver

Arutelude teemadering varieerub noorte arvamusliidritest ja arvamusvabadusest ühiskondlikele probleemidele lahenduste otsimise ja e-Euroopa arenguni. Ühtekokku toimub üheksa arutelu kolmel alal.

Festivali eestvedaja Karl-Edward Uibo sõnul on festivalil teemasid väga erinevate huvidega noortele. "Lahkame küsimusi nii Haapsalu, Läänemaa, Eesti kui ka Euroopa tasandil, mistõttu võiks iga noor või noortemeelne leida endale sobiva arutelu või töötoa," rääkis Uibo. Tema sõnul avardab Noorte [eel]arvamusfestival kindlasti osalejate silmaringi ning annab võimaluse küsida olulisi küsimusi noortele turvalises keskkonnas.

Esimesel noorte arvamusfestivalil on erilise tähelepanu all noorte arvamusvabadus. Küsitakse, kuidas soodustab praegune arvamusruum aktiivse kodaniku arengut ja mis juhtub, kui hakkajate noorte arvamissoovi summutada.
Samuti räägitakse sellest, mille järgi ära tunda kiusamist ja millised on esimesed võimalused kiusamise ohjeldamiseks. Lisaks on programmi valitud kaks kohalikule kogukonnale olulist teemat: mitmekultuuriline Haapsalu ja Läänemaa võimalus Eesti uue energiakeskusena.
Paide Arvamusfestivali eeskujul sündinud esimene Noorte [eel]arvamusfestival toimub sel pühapäeval, 17. juunil algusega kell 12 Haapsalu promenaadi pargis. Festivali toetavad Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Noorte Huvikeskus, Läänemaa Tarbijate Ühistu, Lääne Elu ja Euroopa Komisjoni esindus.