Moeekspert Urmas Väljaots presidendi stiilist: ta pole moetoimetaja või kirev popstaar, kes peaks masse vaimustama veidra või trendikaga!

 (12)
Moeekspert Urmas Väljaots presidendi stiilist: ta pole moetoimetaja või kirev popstaar, kes peaks masse vaimustama veidra või trendikaga!
Foto: Tiit Blaat

Viimasel ajal on olnud kiivalt luubi all president Kersti Kaljulaidi muutuv stiil. Moeekspert Urmas Väljaotsa sõnul iseloomustvad presidendi stiili puhtad jooned, lihtsad siluetid, klaarid värvid, toon-toonis lõikedetailid, mis aitavad vältida ka rõivaste liigselt lihtsakoeliseks muutumist.

Väljaotsa sõnul on selge, et Kaljulaidi garderoobi struktuur aimab järele paljude teiste riigipeade ja kõrgete funktsionääride väga äratuntavaid riietumismustreid – olgu selleks siis Saksamaa kantsleri Angela Merkeli värvilised pintsakud või Inglise kuninganna erksad kostüümid. See on ajatu, kuid kaasaegne. Kuid omaette Nokiaks peab Väljaots meie presidendi lipuvärvides tualette, mis on armas viis võõrustajariigile lugupidamist avaldada.

"Läti riigivisiidi garderoob oli ses mõttes päris piiri peal. Läti-punased olid nii kleit kui mantel – täpselt samas gammas naaberriigi presidendi salli ja lipsuga. Kuna tegu on hea naabriga, siis mõjus see armsalt-austavalt ja sobis. Mõne teise, meile kaugema riigi puhul oleks sarnane pingutus võinud mõjuda aga liiga operetlikult," sõnab Väljaots.

Loe edasi siit.