Mulle meeldib poiss, kellele meeldib mu parim sõbranna


Mulle meeldib poiss, kellele meeldib mu parim sõbranna
Delfi

Mure: Tere. Mulle meeldib väga üks poiss ja ma suhtlen temaga, aga sellele poisile meeldib mu parim sõbranna, (sõbranna temaga ei suhtle) mida ma tegema peaksin,et ma sellele poisile meeldima hakkaksin?
Maribel, 13

Dr Noormann:
 
Siin on kas eraldi tahku — milline olla ja mida teha, et meeldida.  Olemine sõltub iseloomust ja selle sobivusest just selle konkreetse poisi iseloomuga. Üldine nõue on see, et pead olema naiselikult meeldiv.

Aga mida tegema pead, sellele on kergem vastata, kui üles lugeda 5 käitumisjoont, mis on erinevates küsimustikes kokkulangevalt põhikooli poistele ei meeldi isegi siis, kui need neile endile omased on: 1. välimuse kasimatus; 2. ropendamine ja rõvetsemine; 3. bravuuritsemine, ülbamine ja halvustamine; 4. pealetükkivus (enda kaelamäärimine);  5.  tigetsemine.
Erinevates uuringutes kindlalt kokkulangevaid meeldivaid käitumisjooni on vähem: 1. heatujulisus,  rõõmsameelsus, naeratamine; 2. mõistvus ja andestamine; 3. tundelisus, hingestatus, peenekoelisus. Aga tütarlaste meeldiva käitumise  joonteks peavad teismelised poisid veel  seksapiilset (enda eputamiseta ja edvistamiseta) naiselikkuse  rõhutamist, abivalmidust, graatsilisust liigutustes ja kehahoiakus,  tagasihoidlikkust.