Nokia Kontserdimaja: eilse rikke põhjustas Eesti Energia!

 (10)
Nokia Kontserdimaja: eilse rikke põhjustas Eesti Energia!
Foto: Andres Putting

Eile NO99 etenduse The Rise and Fall of Estonia algust nihutanud tehniline rike polnud Nokia kontserimaja süü, kinnitab asutuse direktor Aivar Sirelpuu Publikule antud intervjuus. Probleemi olevat põhjustanud hoopis Eesti Energia.

"Meil on siin saalis kõrgetasemeline heliaparatuuri kaitse, mis masinaid elektririkete eest hoiab, et õnnetuse korral midagi maha ei põleks," selgitab Sirelpuu. "Eesti Energia alajaamas toimunud rikke tõttu lülitusid turvasüsteemid sisse, aparaadid lülitusid välja ja kuniks olime selgeks teinud, et ohtu pole kaitse uuesti maha võtsime, oligi etenduse algus veidi veninud," jätkab ta.

Etenduse algusaeg venis tõesti paarkümmend minutit, mille vältel publik veidi hämmingus oli. Näitlejad täitsid üleliigse aja aga humoorikalt, lastes publikul küsida erinevaid küsimusi. "Eestlane on juba kord selline, et muretseb veidi üle," leiab Sirelpuu ja kinnitab, et ärgu ükski üritusekorraldaja ja külastaja muretsegu. Nokia Kontserdimaja tehnika ja süsteemidega olevat kõik korras, kinnitab ta.