Noortele antakse võimalus veeta päev riigikogulasena

 (6)
Noortele antakse võimalus veeta päev riigikogulasena
Noortel on võimalik ülevalt rõdult alla Riigikogu saali tullaFOTO: Erik Peinar

Juba aprillikuu viimasel nädalal leiab aset järjekordne kahepäevane Riigikogu Simulatsioon, millest on kõigil poliitikast huvitatud noortel võimalik osa võtta ja seeläbi kogeda, kuidas näeb välja rahvasaadiku igapäev.

26. aprillil jagatakse kõik simulatsioonil osalejad franktsioonidesse, misjärel koostatakse seaduseelnõud. Üliõpilastele tulevad kõnelema tuntud poliitikud erinevatest erakondadest, teiste seas Arto Aas, Rainer Vakra, Siret Kotka, Rain Pärnaste, Ain Lutsepp, Priit Värk, Mart Nutt ning Viktoria Ladõnskaja.

Ülevaate poliitilistest ideoloogiatest teeb eelnevalt Tallinna Ülikooli õppejõud-politoloog Tõnis Saarts.

Seotud lood:

Seaduseelnõud koostatakse vabalt valitud teemal, kuid lähtudes siiski oma fraktsiooni ideoloogiast. Üks fraktsioon kaasab tulevase 25. aastapäeva puhul teemaderingi ka Eesti Vabariigi põhiseaduse.

27. aprillil kogunetakse Toompeal, kus Riigikogu istungisaalis peab noortele kõne Riigikogu esimees Eiki Nestor. Päev jätkub seaduseelnõude lugemise ja neisse paranduste tegemisega ning päädib hääletusega.

Osalistele pakutakse ka korralikku kõhutäidet.

Riigikogu Simulatsioon on Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi üliõpilasnõukogu Civitas poolt korraldatav iga-aastane üritus, mille eesmärgiks on harida noori ühiskonda ja riigielu puudutavatel teemadel ning laiendada ja süvendada nende igapäevast silmaringi.

Vaata täpsemat ajakava ja registreerimisvõimalusi siit!