Ökomässajad hõivavad Tallinna


Ökomässajad hõivavad Tallinna
Foto: Ilmar Saabas

Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus naturaalseid materjale, säästlikku suhtumist ja teadlikku tarbimist propageeriv koguperefestival Ökomäss.

Mässajad alustavad laupäeval kell 11, kui avatakse Eesti kõigi aegade esinduslikem ökomaterjalide mess, mille ülesehitamiseks on kasutatud Pagari tänaval asunud kunagise KGB peakorteri siseuksi. Lisaks toimuvad igal täistunnil tasuta õpitoad, kus saab oma oskusi ja teadmisi täiendada naturaalsete materjalidega tehtava siseviimistluse, dekoratiivtehnikate ja ehituse osas. Õuealal on võimalik õppida saviahjude ehitust, värvikeetmist, turbaviltimist, ehitada euroalustest välikäimlaid ja vanadest külmkappidest kompostikaste jpm. Soovi korral saab lasta end turgutada turba-spaas või värskendada oma väljanägemist riiete ümberdisainimise teel HULA disainerite ja Reet Ausi näpunäidete kohaselt. Kohal on restauraatorid, kes annavad nõu nii akende-uste, kui vanamööbli osas. Soovi korral võib tulla oma mööbliesemega.

Pühapäeval, 11.septembril algab kell 11 antiigilaat ning jätkuvad koolitused.

Põnevat tegevust jätkub ka lastele. Lisaks looduslike kohupiima- ja kookosvärvide valmistamisele on muuhulgas võimalik õppida tegema puuseentest paberit, teha pilte värvilistest liivadest, ehitada jänkumaja ning valmistada tuulelohesid ja hüpiknukke.