Olen poisiga suudelnud, kuid tundeid pole tekkinud. Kuidas talle öelda, et ma enamat ei taha?


Olen poisiga suudelnud, kuid tundeid pole tekkinud. Kuidas talle öelda, et ma enamat ei taha?
Scanpix

Mure: Ma kohtusin poisiga kes on tore ja lõbus ning hästi seltsiv. Ma hakkasin talle meeldima ning ta tahtis minuga suhet alustada. Ma olen temaga nii väljas olnud et ümbert kinni ja suudelnud ka temaga. Samas mul ei ole tulnud tema vastu mingeid selliseid tundeid et temaga suhtesse asutda. Ta meeldib mulle rohkem nagu sõber. Aga ma ei taha talle haiget teha. Kuidas peaksin talle seda ütlema et ei taha midagi enamat temaga?
Kiketu, 15

Dr Noormann:
 
Peaksime mõned asjad veelkord selgeks rääkima. Käimise väljend on tulnud tundest või lausa seletamatust vajadusest selle poisi või tüdrukuga sõna otseses mõttes käest kinni käia. See on sisemiselt tunnetatud lähedusvajadus, mis on armastuse alus või eellane. Kui inimesed teineteisele meeldivad ja tahavad suhelda, siis on see suhe, mis võib olla näiteks sõprussuhe. Kui inimesed kinnitavad teineteisele oma armastust, sünnib lähisuhe. See seob inimesi ka intiimsustega ja kohustustega (eelkõige truudusega ehk kohustusega olla lähisuhtes vaid ühega).
Nii et suhe ja lähisuhe pole üks ja sama. Suhteid võib olla palju ja erinevaid, lähisuhet ehk intiimsuhet ikka vaid üks. Aga mida peaks tähendama kokkulepe, et hakkame õige käima? Või see, mille kohta Sina küsid:  ta tahab sinuga suhet alustada. Selle uduse määratluse alla peidavad (eelkõige) poisid arusaama, et kui oleme suhtes, peavad olema ka intiimsused. Ma arvan, et sedasorti kauplemine võib küll olla sõpruse otsimine, kuid pole kuidagi seotud armumisega. Nii peaksidki sellele poisile ütlema, et oled valmis olema tema sõber, kuid mitte kohustuslik intiimsustepartner.