PÄEVA KOMM: Kuule, Mihkel Raud, kas Eesti Nokia on Eestist lahkumine?

 (13)
PÄEVA KOMM: Kuule, Mihkel Raud, kas Eesti Nokia on Eestist lahkumine?
Foto: erakogu

Pühapäeval hõiskas poliitik ja muusik Mihkel Raud oma blogis, et Eesti Nokia on viimaks leitud, kuna kantrilaulja Strugill Simpsoni bänd, kus Eesti kitarrist Laur Joamets mängib, tõusis Ameerika Ühendriikide müüduimate plaatide edetabeli tippu. Delfi refereering Raua blogist sai tormilise kommentaaridetulva osaliseks, kuna lugejaid häiris asjaolu, et Eesti Nokiaks peetakse Eestist lahkumist. Edastame mõned kommentaarid (mida oleme loetavuse huvides toimetanud ja leevendanud):

  • Kuule, Mihkel Raud, kas Eesti Nokia on Eestist lahkumine? Miks on Joamets järsku Eesti Nokia? Kas sa üldse tead, mida väljend Eesti Nokia tähendab? Sa oled poliitik ja istud Riigikogus ja julgustad oma blogis noori ja andekaid siit lahkuma? Miks? Laur ei tule ilmselt kunagi enam tagasi. Leiab sealt endale naise ja teeb paar last, saab kodakondsusese ja adjöö Eestiga. Talle pole siin muide kunagi meeldinud ja ta ei räägi siinsetest oludest midagi head. Ja miks ta peaks? Eesti Nokia on ikka midagi sellist, mis toob rahvast siia, mitte ei pane välismaalasi mujal küsima siit lahkunult iga päev mitu korda, mis teda siit ära ajas, nagu ilmselt Lauriga iga päev juhtub.
  • Laur Joametsa üle on muidugi hea meel, aga see võrdlemine Nokiaga häirib. Vaevalt, et selle bändi edu Eestisse kümneid tuhandeid uusi töökohti loob ja Soome SKP-st iga-aastaselt 2-4% moodustab.
  • Kas Nokia ei ole midagi sellist, mis riigi rikkamaks teeb? Kuidas see bänd Eesti riigi rikkamaks teeb? Kas seejuures teeb ka Eesti rahva jõukamaks?
  • Minule annab see informatsioon teada, et jälle üks mees on jäädavalt lahkunud Eestimaalt.
  • Lootsin juba lugeda, et mõni suurfirma on tootmise siia toonud või ehk on keegi eestlane midagi majanduslikult asjaliku leiutanud aga....Nojah.
  • No ma arvan, et Arvo Pärt on ikka rohkem meie kultuuri arengusse panustanud.