1990. aastate algul Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala esimese lennu tudengite loodud ansambel paistis silma mitmekesise repertuaari ning otsiva vaimu poolest, mille tõestuseks on seegi, et liikmeskonna suurus oli pidevas muutumises, kõikudes vahemikus 4-13. Teiste seas tegid Alle-aas kaasa Margus Põldsepp, Sulev Salm, Piret Aus, Ando Kiviberg, Ülle Jantson, Raivo Sildoja, Ott Kaasik.

„Alle-aa sünd märkis uue ajajärgu algust, sest sealt peale hakati pärimusmuusikasse tõsisemalt suhtuma ning asuti Skandinaaviast ja kaugemaltki eeskuju võtma,“ ütles Pärimusmuusika keskuse juhataja Ando Kiviberg.

Hiljem saab hooaja avapeol võimaluse publikule silma vaadata viimasest pärimusmuusika festivalist perekondlikel põhjustel kõrvale jäänud vendade Süggude duo Minu Isa Oli Ausus Ise. Tantsuks mängivad lõõtsamehed Siim Rikker, Juhan Uppin, Asso Int, Enrik Visla, Toomas Oks ja Ain Lindvest.

2008. aasta kevadel valminud Pärimusmuusika Aidast on pooleteise aastaga saanud Viljandi kultuurielu üks peamisi pidepunkte. Esimese hooaja ning sellele järgnenud suve jooksul leidis Lõuna-Eesti moodsaimaks kontserdimajaks peetavas aidas aset enam kui 150 kontserti, teatri- ja tantsuetendust, loengut ja filmiõhtut, millest sai osa ligi 20 000 inimest. Peale selle toimus aida ajalooliste müüride varjus 80 konverentsi, seminari, vastuvõttu ja peoõhtut.

Lähiaja tähtsündmustest tõstis produtsent Janne Suits esile iga-aastase lõikuspeo, millest on aja jooksul kujunenud suuruselt teine pärimusmuusika keskuse korraldatav festival. Lisaks sisaldab uue hooaja programm kümneid Eesti ja välismaa muusikute kontserte, plaadiesitlusi, kontsertkohtumisi, loenguid, perehommikuid ja filmiõhtuid. Tegevust jätkavad ka vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.