Pihtimus: mu esimene peika peksis mind ja murdis mu käeluu, kuid armastan teda endiselt


Vägival
Foto on illustreerivFoto: Martin Dremljuga

Mure: Tere, Dr.Noormann! Minu mure on, siis selline, et mullu oktoobris 2012 oli mu elu esimene lähisuhe poisiga. Me olime koos üli õnnelikud kuni tuli üks disko mis kõik ära rikkus. Poiss on 14 ja ta oli joonud alkoholi. Ma rääkisin just oma ammuse sõbraga (kes on poiss) ja minu oma poiss muutus armukadedaks. Pidu lõppes sellega, et minu käeluu oli murtud ja igal pool(ka näos) sinikad.

Ma jätsin ta maha kuna tema ju peksis mind.  Ma tahan teda vihata, ta tegi mulle väga-väga haiget, aga ma armastan teda. Iga kord kui ma vaatan tema poole, ta teeb kurbi silmi. Ta on mitu korda vabandust palunud, aga ma ei ole suutnud andestada. Kuigi ma armastan teda. Mu vanemad ei luba temaga enam suhelda. Poisi vanemad said muidugi trahvi kaela.

Mida ma peaksin tegema, et temast üle saada? Kas ma peaksin talle andestama? Kas ma saaksin teda usaldada ? Tänades, Allu :),!3.

Dr Noormann: Andestamine on õilis tegu ja rahustab sinu südant. Aga andestamine peab ka seda tähendama, et tegu, mille andestanud oled, ei tohi korduda või jätkuda. Aga kes peaks ja millest peaks üle saama? Kui see poiss on armukade ja samas ka vägivaldne, on see väga kahtlane iseloomukompleks ja just tal kuluks palju aega ja tõsist tööd iseendaga, et sellest üle saada. Sina pead selle suhte ja selles juhtunu oma üheks oma elu ebameeldivaks seigaks tunnistama.