PUBLIK SOOVITAB: Kunsti-ja muusikafestival Kultuuritolm hõivab sel nädalavahetusel Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi ruumid


Kultuuritolm 2015 2. päev
Kultuuritolm 2015 2. päevFoto: Marianne Ubaleht

Kunsti-ja muusikafestival Kultuuritolm ajab ennast püsti Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis hõivates kõik põrandad, seinad, katuse ja hoovi, et pühitseda elu läbi muusika ja kunsti.

Festivali kunstiprogrammis võetakse luubi alla "võõras". Milliseid elamusi tekitab võõras neis, kes tajuvad võõrast kui võõrast ja ka võõrast endas, keda tajutakse kui võõrast, ja kes ise ka tajub end kui võõrast.

Võõras ei pea olema ainult kuskilt kaugelt saabunud eksootiline pagulane. Võõras võib ka olla "oma inimene", kes kannab teistmoodi riideid, sööb teistmoodi toitu, kuulab teistsugust muusikat või käitub voodis teistmoodi. Võõrast erutavad asjad, mis "mind" ei eruta. Asjad mida ma ei mõista, tekitavad minus ebaõdusust.

Kuid võõras ollakse ka iseendale. Võib-olla tekitabki võõras meis ebamugavust, sest peegeldab meile võõrast meis endis. Palju me ennast tegelikult tunneme? Teadmamehed räägivad, et meie kogetav teadvus on ainult saareke tundmatus ookeanis, mida kutsutakse mitteteadvuseks. Hirmud ja ebamugavus, mida võõras meis esile kutsub, on tegelikult hirm ja ebamugavus iseenda ees, selle ees, et me tegelikult ei tunne ennast ja pole terviklikud.

Tutvu festivaliga lähemalt SIIN!