PUBLIKU PÄEVA KOMM: "Vabaduse laul" muudeti rahva jaoks piinapingiks

 (84)
PUBLIKU PÄEVA KOMM: "Vabaduse laul" muudeti rahva jaoks piinapingiks
Foto: Ilmar Saabas

Kommenteerija nimega Berta leiab, et eilne "Vabaduse laul" meenutas nõukogude aega, kus rahvas tahtis laulda isamaalisi laule ja selle asemel sai laval hoopis näha "tundide viisi kiledaid soigumisi ja karjumisi".


“Kurja küll, eile oleks pidanud olema PIDU — laulu ja tantsu taevani — aga ei, üks lõputu SOIGUMINE ja hala oli suht kõik mis sealt lavalt tuli. Nagu matused! Selline tüüpiline haige Eesti kõrge kunsti värk. Üle punnitatud, igav ja võlts. Kuidas korraldajad on nii ajuvabad, et aru ei saa, et rahavas ei vaja sellisel päeval sellist mõttetut jura vaid toredat ühislaulmist ja pidu — rõõmu. Ja mida pakuti — tundide viisi käisid laval vaid kiledad ja koledad soigumised ja karjed. Me ei tulnud selleks sinna. Rahvas tahtis laulda — aga ei — kellegi haiglane fantaasia muutis selle piinapingiks. Ja ausalt öeldes pole veel ühegi tuttava käest positiivset tagasisidet kuulnud," on kommenteeria ürituses pettunud.

"Regilaul oli ainuke asi mis vähegi päeva päästis — Ja Islandi presidendi kõne ja no Kerli suutis vähemalt soigumisest hoiduda.Oli ju tunda, et rahvas tahab laulda — aga ei, jumala eest mitte. Vägisi tuli meelde nõukogude aeg, kus ka laulupeol pandi nõme musa käima kui rahvas tahtis mu isamaad laulda — aga eile oli ju "Vabaduse laul" ja nö vabas eestis. Aga ei, ikka peab rahvas kellegi märgade uneneägude taktis hoopis soigumist taluma. Vabadust rahvale laulda ja pidutseda kahjuks ei antud. NÕME! Korraldajad — minge häbenege!!! Kas Pidu eestlaste moodi on siis tänasel päeval masendav, igav ja halav??? Seda kahjuks eilne õhtu tõestas — hoolimata vähestest headest hetkedest oli enamik programmist täielik läbikukkumine. Palun, palun järgnevalt need Rohumaad ja Purgad ja kes kõik selle õuduse korraldasid sellistest üritustest eemale hoida. Reaalsustaju on neil küll olematu — nagu ka arusaam sellest millist pidu rahavs ootab sellistel tähtpäevadel. Ma ei taha pidevat inglisekeelset soigumist või Saatpalu röökimist — me tahtsime oma Eesti tuntud ja armastatud laule — mõnusat meeleolu ja pidu. Oma “uuendusi” tehku kusagil mujal. Tõesti — absoluutse esikoha võitis see üritus p-sse kukkunud ürituste topis!"

Kas nõustud kommentaari kirjutajaga või arvad hoopis vastupidist? Jäta oma arvamus kommentaariumisse!