Purustame müüte! 13 asja, mida on peetud kahjulikuks, kuid mis päriselt on hoopis kasulikud

 (3)
Milliseid müüte oled veel kuulnud?
Purustame müüte! 13 asja, mida on peetud kahjulikuks, kuid mis päriselt on hoopis kasulikud
Shutterstock

Räägitakse, et mõned asjad on meile kahjulikud. Üks ütleb ees ja teised kordavad järele. Tegelikult pole need "kahjulikud" asjad või tegevused aga sugugi halvad.

Deodorandi kasutamine. Sa ei pea valima, kas saad vähi või haised higi järele. Umbes kümme aastat tagasi levis müüt, mis väitis, et deodorandid põhjustavad rinnavähki ja need sisaldavad alumiiniumit ning muid mürgiseid aineid.

Munade söömine. Mõni aeg tagasi arvati, et munad on inimesele kõrge kolesteroolisisalduse tõttu kahjulikud. Hiinas tehtud uuring aga väidab, et süües iga päev vähemalt ühe muna, väheneb risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse.

Peale tööd õlle joomine. Mõõdukas koguses õllejoomine pole kahjulik. Ajakirja Men's Health väitel vähendab õllejoomine riski haigestuda teise tüübi diabeeti ja südame-veresoonkonna haigustesse. See kehtib teadlaste hinnangul aga siis, kui jood päevas ühe õlle. Kui jood rohkem, siis on see sulle kahjulik.

Kui sa ei käi iga päev pesemas. Igapäevane pesemine eemaldab kehalt bakterid, mis on - usu või mitte - mõneti halb. Utahi ülikooli geneetikakeskuse teadlaste hinnangul hävitab sage pesemine keha mikrobioomi ehk bakterid, viirused ja mikroobid, mis on igaüha kehal. Kui bakterid võivad tunduda rõvedad, siis on need tegelikult vajalikud immuunsüsteemi, südame ja seedetrakti normaalseks tööks. Lisaks muudab igapäevane pesemine naha liialt kuivaks.

Seotud lood:

Stress. Ära põe sellepärast, et tunned stressi. California ülikoolis tehtud uuringu sõnul on mõõdukas stress aeg-ajalt hea, sest see hoiab inimese keskendununa ja motiveerib tegutsema. Lisaks väidavad osad uuringud, et kõik sõltub perspektiivist. Kui stressi nähakse ohu asemel väljakutsena, siis pannakse see oma kasuks tööle.

Kui sa ei tee iga päev trenni. Võib-olla tunned end süüdi, kui jätsid jõusaali mõnel päeval minemata. Tegelikult vajab aga keha aeg-ajalt puhkust, sest lihased peavad taastuma. Liigne treening võib kehale olla hoopis kahjulik.