Riia kaubanduskeskus palus Vene räpparil rahvuslike märgistustega riided oma poest eemaldada


Riia kaubanduskeskus palus Vene räpparil rahvuslike märgistustega riided oma poest eemaldada
Foto: Scanpix

Riias asuvat kaubanduskeskust Alfa juhtiv firma tegi juba esimese pöördumise hiljuti oma poega keskusesse laienenud Venemaalt pärit räpparile Timati.

Black Star Wear poes, mis ka Tallinnas T1 kaubanduskeskuses asub, olid müügil riided Putini pildiga, Venemaa lippudega ning mitme teise Venemaa või nende sõjaväe sümboliga. Poe omanikul paluti kogu kollektsioon lettidelt eemaldada, vahendab Bublik.

Norrast pärit keskuse omanikud tõid välja, et kõigile üürnikele kehtivad samad reeglid, mis peavad kokku sobima ka Läti seadustega. Samas tuleb tunnistada, et pole reeglit, mille kohaselt peaks üürinud keskust teavitama toodetest, mida poes müüa kavatsevad.

"Keskuses levima hakanud informatsiooni peale võtsime üürnikuga ühendust ja palusime teatud riided poest eemaldada."

Riigi julgeolekuteenistuse sõnul levitavad sellised riided Kremli poliitikat ning mõjutavad naaberriike. Ametnikud soovitasid kaubanduskeskuse omanikel hoolikalt valida, milliste firmadega koostööd teha.

Hiljuti oli samal räpparil probleeme ka muusikavideoga, mis kiirelt kõige vähem meeldivama video rekordi purustas. Tänaseks on singli "Moskva" video eemaldatud, sest artisti sõnul ei soovinud ta kedagi ilma asjata endast välja ajada.