Selgusid Eesti parimad noored müürsepad


Selgusid Eesti parimad noored müürsepad
Pressimaterjalid / SA Innove

Eile, 18. detsembril selgusid Viljandi Kutseõppekeskuses toimunud kutsevõistlusel „Jõulukellu 2014” parimad noored müürsepad, kellest esikuuik paneb oma oskused proovile märtsis toimuval vabariiklikul võistlusel „Noor Meister”.

Parimaks osutus Viljandi Kutseõppekeskuse õpilane Lauri Naber, teisele kohale tuli Keiro Nupp Võrumaa Kutsehariduskeskusest ja kolmanda koha pälvis Rakvere Ametikooli õpilane Taavi Reinike. Neile järgnesid esikuuikus Sigrit Kreitsman Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Eiko Vahter Hiiumaa Ametikoolist ja Kaspar Kondratjev Tartu Kutsehariduskeskusest.
„Nüüd tuleb hakata treenima, et ka märtsis Eesti meistri tiitel kätte saada,” ütles Lauri Naber. Noormees lisas, et talle on alati meeldinud oma kätega midagi valmis teha ja seetõttu valis ta üldehituse eriala Viljandi Kutseõppekeskuses. "Kuna konkurents töömaailmas on tihe, siis head müürsepaoskused on väga vajalikud,” selgitas Naber.

„Võidutöö oli kvaliteetne ja paistis silma väga täpsete mõõtudega,“ ütles Wienerberger AS-i esindaja ja võistluse kohtunik Tõnu Pari. Tema sõnul tuli kohtunikele toreda üllatusena Järvamaa Kutsehariduskeskuse neiu neljas koht - kuna naisi on sellel erialal vähe, siis on see väga tubli tulemus. „Müürsepaks tasub õppida, sest amet on väga tasuv, kuid heaks müürsepaks saadakse läbi rohke praktika ja õppides oma ala meistritelt,“ ütles Pari.

Lisaks võistlusele toimusid kutseõpetajatele erinevad seminarid ja loodi Eesti Müürimeeste Liit.

Kutsemeistrivõistlus „Jõulukellu” on mõeldud ehituserialade õpilastele, kes panevad omandatud teadmised ja oskused proovile müürsepatöös. Tänavu toimus võistlus kümnendat korda ning võistlustules oli 12 noort. Võistlust korraldas Viljandi Kutseõppekeskus koos Sihtasutuse Innove ja Wienerberger AS-iga.