Selle suve kuumimad mehed hakkavad mürgeldama Linnateatri etenduses "Pál-tänava poisid"

 (4)
Pressimaterjal / Linnateater
Pressimaterjal / Linnateater

Ungari kirjaniku Ferenc Molnári noorsoojutustuse toob Linnateatri suvelavastusena omas võtmes välja lavastaja Mart Koldits (Von Krahl). Noortele ja vanadele mõeldud "Pál-tänava poisid" esietendub 8. juunil kell 20. Kokku antakse juunis ja juulis 17 etendust.

Suvelavastuse mehine trupp on tänaseks teinud Lavaaugus proove juba nädala. "Ma loodan, et saab kõvasti poisilikku manpowerit, actionit ja sellist korralikku kambaenergiat," räägib lavastaja Koldits kommentaariks küsimusele, kas kunagi iga kooli kohustusliku kirjanduse nimekirjas olevast jutustusest on tulemas koguperetükk. "Enamus teatritükke ongi koguperetükid. Kindlasti peaks see olema teater, mis mõjub ka noortele."

Lavastuse koreograafina lööb külalisena kaasa Märt Agu, kunstnikutöö teeb filmi- ja teatrikunstnik Jaagup Roomet, kelle loodud esteetilist ruumi on viimasel ajal nähtud peamiselt filmilinal – "Eestlanna Pariisis", "Idioot", "Püha Tõnu kiusamine", "Röövlirahnu Martin" on vaid mõned näited. Lavastuse dramaturg on Diana Leesalu.

Mängivad: Alo Kõrve, Andero Ermel, Argo Aadli, Henrik Kalmet, Indrek Ojari, Karl-Andreas Kalmet, Kaspar Velberg, Kristjan Üksküla, Mart Toome, Mikk Jürjens, Märt Pius, Priit Pius, Priit Võigemast, Tõnn Lamp ja Veiko Tubin.