Taavi Rõivas andis üle Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitli ja tunnustas parimaid õpilasfirmasid

 (1)
Taavi Rõivas andis üle Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitli ja tunnustas parimaid õpilasfirmasid
Foto: pressimaterjalid

Eesti õpilasfirmade võistluse finalistid, kokku 60 koolinoort, käisid täna Stenbocki majas peaminister Taavi Rõivase vastuvõtul. Lisaks andis peaminister üle ka Aasta Ettevõtlusõpetaja 2014 tiitli, mille pälvis pikaaegne õpilasfirmade juhendaja, Ene Saar, Tallinna Reaalkoolist ja Aasta Mentor 2014 tiitli, mille pälvis meditisiiniettevõtja Indrek Kask.

Peaminister Taavi Rõivas, kes on ka ise õpilasfirma programmi vilistlane, kutsus üles noori unistama suurelt ning lisas, et pärast tunnustus peaministrilt ei tasu kohe kindlasti loorberitele puhkama jääda – pigem tuleks suhtuda sellesse kui alles algusesse, kust edasi minna veel pikk tee. Eesti suurimaks eesmärgiks nimetas ta seda, et siin elavad inimesed oleks õnnelikud ning just sel põhjusel julgustas ta noori ise endast kõike andma ja õnne poole püüdlema.

2013/2014 õppeaastal osales Junior Achievementi õpilasfirmade programmis kokku üle 200 õpilasfirma ning umbes tuhat noort üle Eesti. Noored valmistasid kooliaasta jooksul mitmeid erinevaid. põnevaid ning kasulikke tooteid, suutes neid ka väga edukalt müüa. Aprillis toimunud Eesti õpilasfirmade võistlusel pälvis 16 firma seast esikoha Õismäe Vene Lütseumi õpilasfirma DK koolitus, kes pakuvad koolitusi suhtlemisraskustega noortele.

Seotud lood:

Junior Achievementi nõukogu liikme, Swedbanki korporatiivpanganduse juhi, Tauno Vanaselja sõnul annab õpilasfirma noortele esimese riskivaba ettevõtluskogemuse. „Kui noored saavad ettevõtlusest esimesena positiivse kogemuse, innustab see neid ka edaspidi. Õpilasfirmade programm on aasta-aastalt arenenud ja sel aastal on heameel tõdeda, et noored on leidnud ettevõtjateni, tehes koostööd ja turundades otse oma tooteid-teenuseid,“ märkis Vanaselja. Näiteks Eesti õpilasfirmade võistlusel kolmandaks jäänud EasyClip tegi koostööd Tallinn Music Week´iga.

Aasta Ettevõtlusõpetaja tiitli pälvinud Ene Saar Tallinna Reaalkoolist on õpilasfirmasid juhendanud mitmeid aastaid. Sel aastal juhendas ta Eesti Õpilasfirmade võistlustel kolmanda koha saanud õpilasfirmat Sants. Lisaks teoreetilisele õppele klassitundides on ta kaasanud õppetöösse ka mitmeid äri-inimesi. Seeläbi on Ene Saare täiendanud noorte vaid -muidu teoreetilisi kooliteadmisi ka praktilise kogemusega.

Aasta Mentori tiitli saanud meditisiini ja digitervise valdkonna ettevõtja Indrek Kase kohta on ta õpilased öelnud, et ta on särasilmil valmis panustama noortesse ja nende tulevikku. Ta on positiivne, motiveeriv, järjepidev, ergutades noori sihikindlalt tegutsema oma ettevõtmiste nimel. Ta aitab leida näiliselt võimatutes olukordades geniaalselt lihtsad lahendused ja juhendab noori koolitundide vahepealsetel aegadel Facebook´i ja meili teel, lausa „sunnib“ noori oma mugavustsoonist välja astuma.