Tallinnas võistlevad esikoha nimel Eesti noored kokad ja teenindajad


2012. aasta Eest parim noorkokk Tartu Kutsehariduskeskusest Mihkel Manglus.
Foto: Lauri Laan

Täna, 30. oktoobril algaval Tallinna toidumessil selguvad vabariigi parim noorkokk ja teenindaja. Sel aastal püüdlevad esikohta kokku 15 ametikoolide õpilast koka, kelneri ja ettekandja erialalt.

Võistlused toimuvad kolmel päeval. 30. oktoobril selgub Eesti parim noorkokk, 31. oktoobril toimub noorte teenindajate võistluse eelvoor ja 1. novembril toimuvas finaalis selgub vabariigi parim noor teenindaja.

Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu ütles, et võistlejaid ootab ees põnev ja veidi närvesööv kogemus. „Noorel kokal tuleb kahe ja poole tunniga valmistada broilerist pearoog ning porgandist ja kodujuustust dessert,” kirjeldas võistlust Visnapuu. Ta lisas, et „Noorkokk” on ainus mõõduvõtt Eestis, mis on mõeldud just noortele kokkadele.

Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu juhatuse liige Tiiu Parmi sõnul ootab võistlejaid ees kaks sisutihedat päeva. Tema väitel kujuneb võistluse üheks tipphetkeks finaalipäeva fine dining. „Fine dining´ul ehk pidulikul lauateenindusel peavad kõik võistlejad näitama oma teadmisi ja oskusi lauakatmises, veinide tundmises ja serveerimises, flambeerimises ning juustude serveerimises,” ütles Parm.

Võistlused „Noorkokk“ ja „Noor teenindaja“ toimuvad alates 2005. aastast ning võistlustest saavad osa võtta Eesti ametikoolide kokandus-, majutus- ja toitlustuseriala õpilased. „Omalt poolt püüame igal aastal lisada võistlustele mõne uue ja huvitava mooduli, samas jääme truuks ka klassikale,” ütles Parm.

Seotud lood:

Võistlusi korraldavad Eesti Peakokkade Ühendus, Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liit, Profexpo OÜ ja SA Innove. Võistlusi rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Lisainfo Noorkoka võistlusest
Lisainfo Noor Teenindaja võistlusest