Tee oma vanast mobiilist staar!

 (5)
Tee oma vanast mobiilist staar!
---

Laulu- ja tantsupeo esinejaid ja publikut kutsutakse üles osalema vanadest mobiilidest ühisteose loomisel. Selleks paluvad teose autorid pidulistel võtta Tallinnasse kaasa oma kasutud vanad mobiiltelefonid. Ühisteos sünnib augustis Leigo Järvemuusikal inimeste osalusel üle Eesti.

"14.-15. augustil loome Leigo Järvemuusika ajal Lõuna-Eesti maastikul heli- ja valguskontserdi „Leviala” kasutades vanu mobiiltelefone. Leigo maastikule paigaldatud tuhatkond telefoni on omavahel ühendatud ning Aqrise poolt loodud spetsiaalse tarkvara abil moodustavad inimeste helistamise peale heli- ja valgusmustreid. Pärast kontserti viime telefonid jäätmejaama - nii ei koorma vanad telefonid loodust ja saavad ringiga uue elu. Lase oma mobiiltelefonil veel viimane sõna öelda, enne kui ta jäätmejaamade kaudu ringlusesse läheb," teatasid ürituse korraldajad.

Telefon peaks olema veel võimeline "pilti ette võtma". Too ta meile koos akuga ja võimalusel laadijaga, ilma SIM-kaardita.

Laulu- ja Tantsupeo esinejatelt kogutakse vanad telefonid kokku eelproovide ajal laulukaare ja staadioni juures.

Teistel pidulistel palutakse tulla 3.-4. juulil kell 12-18 Viru Keskuse esimesele korrusele, kus kunstnikud koguvad vanad mobiilid kokku.

Korraldajateks on Riin Rõõs ja Eve Arpo ühendusest You must relax, www.youmustrelax.ee

"Tee oma vanast mobiilist staar enne kui ta rahus jäätmejaama puhkama saadetakse!"