Töövari Laura: minu lühiekskursioon Ekspress Meedia tagatuppa


Ekspress Meedia personalijuht ja tema töövari Laura
TöövarjupäevFoto: Karli Saul

Võin julgelt väita, et enamik abituriente mõtleb vähemalt kord nädalas, kus ta end järgmisel aastal näeb. Kuhu minna õppima, mida mina õppima, ja ehk üldsegi aasta või enam vahele jätta? Ei ole ka mina erand ja ehk seetõttu ongi igal noorel kohtuslikult soovituslik võtta osa Junior Achievementi korraldatud töövarjupäeva projektist.

Soovist tutvuda eesti meediamaastikuga, administratiivtööga ja rääkimata ajakirjandusega, otsustasin 19. novembril olla töövari Ekspress Meedia personalijuhile Kadri Mäele. Kadri viis mind Eesti meedia tagatuppa, tutvustades nii toimetuse-, reklaami-, kuid ka igapäevaelu. Kadri siiralt armastav ja inspireeriv suhtumine oma töösse pani mind juba pärast esimest 10 minutit Ekspress Meedia kontoris veedetud ajast tundma kui oma kodus.

Miks peaks töövarjupäevast osalemine kohustuslik olema nii noorele kui tööandjale?

Juba üks minu lemmikfilosoofidest Immanuel Kant on öelnud, et kogemus ilma teooriata on pime, teooria kogemuseta aga on tühipaljas intellektuaalne meelelahutus. Sellest ideest võiks iga keskkooli noor kinni haarata. Päev reaalses töökeskkonnas toob gümnasisti välja oma mugavustsoonist samaaegselt pakkudes vaheldusrikast ning inspireeritavat kogemust. Päev töövarjuna aitas mul ennast ja oma soove veelgi enam selgeks mõtestada ja siduda juba olemasoleva 12 aastapikkuse tarkuse tagavaraga. Tööandjale on noorele inimesele mentoriks olemine samuti eneseületus, mis toob ta päevaks oma mugavustsoonist välja, kuid loob suurepärase võimalus inspireerida ja koolitada potentsiaalset kolleegi. Ehk seekordne Ekspress Meedia külastus ei jää mulle viimaseks, ja kui veab, siis istun paari aasta pärast siin samas toimetuses juba tõsisematel teemadel diskuteerimas.