TOP 10: Loe, kui palju maksid maailma kõige kallimad pulmad ja mitmes oli järjekorras prints Williami ja Kate'i oma

 (6)
TOP 10: Loe, kui palju maksid maailma kõige kallimad pulmad ja mitmes oli järjekorras prints Williami ja Kate'i oma
AFP/Scanpix

Elu tähtsaim päev, millest väikesed tüdrukud ja võib-olla ka mõned poisid unistavad, võib pulmapäeva kätte jõudmisel erineda sootuks sellest, mida lapsena ette kujutati. Enamikel meil ei ole nii elavat kujutlusvõimet (ja raha), et korraldada pulmad, mis läheksid maksma 3,8 miljonit või suisa 137 miljonit dollarit.

Loe, milliste staaride pulmad olid kõige kulukamad ja suurejoonelisemad!

10. Elizabeth Taylor ja Larry Fortensky

Michael Jacksoni Neverlandi rantšos peetud pulmad läksid paarile maksma 2,8 miljonit dollarit. Ainuüksi pruudi kantud Valentino kleit maksis juba 30 000 dollarit. 1991. aastal aastal sõlmitud abielu lahutati 1996. aastal.

9. Liza Minelli ja David Gest

Marble Collegiate kirikus, New Yorgis toimunud laulatusel oli isameheks Michael Jackson ja pruutneitsiks Elizabeth Taylor. Külalistele pakkus meelelahutust peale 60 liikmelise orkestri ka Stevie Wonder. Pulmad läksid maksma 4,3 miljonit dollarit, neist ainuüksi lillede peale kulus 700 000. 2002. aastal sõlmitud liit purunes 2007. aastal.

Seotud lood:

8. Chelsea Clinton ja Marc Mezvinsky.

11 000 dollarit maksnud toit oli piisk meres pulmadele kulutatud kogusumma kõrval, milleks oli 4,8 miljonit dollarit. Loodame, et 2010. aastal sõlmitud liit jääb püsima.

7. Wayne Rooney ja Coleen McLoughlin

Genovas peetud maskiball 120ruutmeetrisel jahil läks paarile maksma 7,7 mijonit dollarit. Siiani tundub, et raha läks õigesse kohta, sest 2008. aastal sõlmitud liit on endiselt jõus.

6. Andrey Melnichenko ja Aleksandra Kokotovich

Prantsusmaal 2005. aastal peetud pulmapeol esinesid Christina Aguilera ja Whitney Houston. Ilmselt aitas see kaasa pulmadeks kulutatud 29 miljoni dollari mahu täitmisele. Paar on koos alates 2005. aastast.

5. Prints William ja Kate Middleton

2011. aasta Westminster Abbeys peetud laulatus koos pulmapeoga läks kuningakojale maksma 33 miljonit dollarit.

4. Vanisha Mittal ja Amit Bhatia

2006. aastal Versailles's ja ajutiseks kasutamiseks ehitatud puulossis peetud pidu kestis 5 päeva ning külaliste meelt lahutas sellel suurejoonelisel üritusel Kylie Minougue. Külalised said kutsed muinasjutulisse pulma hõbekarpides.

3. Prints Charles ja leedi Diana

Traagilise abielu pulmapidu läks maksma 115 miljonit dollarit ja laulatus toimus St Pauli katedraalis. 1981. aastal sõlmitud liit lahutati 1996. aastal.

2. Seemanto Roy ja Chandni Toor; Sushanto Roy ja Richa Roy

Topeltpulm ja topelt summad? 2004. aastal peetud pulmas kõlas Briti sümfooniaorkester ja kogu lõbu läks paaridele maksma 123 miljonit dollarit.

1. Sheikh Mohhammed bin Rashid Al Maktoum ja Sheikha Hind Bint Maktoum

Kõige kallimad pulmad ei ole peetud ei Euroopas ega ka mitte Ameerikas, vaid hoopis Araabia Ühendemiraatides, Dubais. 1979. aastal toimunud pidustused olid viiepäevased pühad, kus šeik ratsutas oma hobusega igasse külla ja toitis kõiki inimesi. Pulma oli kutsutud 20 000 külalist. Kogu üritus läks maksma 137 miljonit dollarit.

Allikas: Huffington Post