Tulekul on kutsehariduse suursündmus: Sajad kutseõppurid astuvad Noorel Meistril võistlustulle


Tulekul on kutsehariduse suursündmus: Sajad kutseõppurid astuvad Noorel Meistril võistlustulle
Foto: Pressimaterjal

4.–5. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2017. Kahel päeval toimuvatel kutsemeistrivõistlustel osalevad ligi 400 Eesti parimat kutseõppurit 31 erialal. Messialal tutvustavad kutseõppevõimalusi 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Peaesineja on Karl-Erik Taukar Band.


Seitsmendat korda koondab Noor Meister kaheks päevaks Tallinnasse kokku Eesti kutsehariduse. Suurimal kutsemeisterlikkuse võistlusel selguvad riigi parimad sirguvad meistrid erialadel, nagu IT, keevitamine, hooldustöö, mehhatroonika, plaatimine, restoraniteenindus ja palju muud. Uute erialadena on läbi aegade suurimal Noorel Meistril esindatud sel aastal aednik, raamatupidaja, sekretär, vastuvõtu-administraator ja ärinduse spetsialist.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Tea Varraku sõnul on võistlustulle asuvad noored võistlejad homsed meistrid: „Näen rõõmuga noori, kes teavad, mis neile meeldib ja milles nad on head – olgu selleks müüriladumine, veebidisain või juuksuritöö. Kindel on see, et need noored viivad Eesti elu edasi ja neid oodatakse pikisilmi ettevõtetesse tööle. Oskused viivad elus edasi!“

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on kutseharidus hea ja väärikas valik, mida näitab ka Noore Meistri võistluste aasta-aastalt suurenev populaarsus. „Inimesi, kes oskavad ja tahavad midagi oma kätega ära teha ja on valmis end pidevalt täiendama, on alati vaja. Eesti kutsekoolide tase on väga kõrge ning oskajad spetsialistid, kes suudavad kaasas käia tehnoloogia arenguga, võivad arvestada püsiva töökohaga,“ ütles Tamsar. „Julgustan noori omandama kutset ja mitte jääma vaid keskharidusega.“

Seotud lood:

Võistlused muudab põnevaks see, et etteantud tööülesanded tuleb kvaliteetselt teostada väga piiratud aja jooksul. Nii peavad mööblitislerid tammepuust salalaekaga riiuli valmis saama 13 tunniga ning IT-spetsialistidel on ettevõtte IT-taristu püsti panemiseks ja teenuste seadistamiseks aega vaid 12 tundi.

Kõiki võistlusi on võimalik Eesti Näituste messikeskuses oma silmaga näha ja lemmikutele kaasa elada. Võitjaid ootab ees auväärne tiitel Noor Meister 2017. Valitud erialade parimatel noortel on võimalus kandideerida Eestit esindama 2018. aastal Budapestis toimuvatel Euroopa kutsemeisterlikkuse võistlustel EuroSkills.

Mis toimub Noorel Meistril 2017?

Kahel päeval saavad külastajad tasuta:
· elada kaasa kutsemeistrivõistlustele 31 erialal,
· tutvuda õppimisvõimaluste ja koolidega kutseharidusmessil,
· proovida ameteid 11 praktilises töötoas,
· küsida nõu Rajaleidja karjäärispetsialistidelt.
· Esinevad Karl-Erik Taukar Band, Tallinna Balletikooli ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased, toimub Tallinna Tööstushariduskeskuse moeshow, juuksurieriala võistlustööde esitlus ja EUM DJ Battle.

Lisainfo kodulehel ja Facebookis.

Kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2017 korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid on BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills.

SA Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.