Uskumatu lugu! Peata kukk elas 2 aastat pärast pea kaotamist

 (19)
Belgia parukkana, föönikskana ja hamburgi kuked
Foto on illustreerivFoto: Sven Arbet

Uskudes kukk Mike'i, siis oma pea kaotamine ei ole kõige hullem asi, mis sinuga juhtuda saab. Mike elas ilma peata kaks aastat ja sai seetõttu maailmakuulsaks.

Mike'ist sai "Peata Kana" 10. septembril, 1945. aastal, mil tema omanik Lloyd Olsen linnu pea maha raius, vahendab Oddity Central. Colorados elav mees tahtis Mike'i õhtusöögiks teha. Hukkamise käigus jäi Mike ellu, kuid ilma peata.

Olsen muutis meelt ja otsustas lindu ravida, et viimase tervis taastuks. Mike taastus ebameeldivast sündmusest kohe pärast insitenti ja käitus nagu midagi ei oleks juhtunud.

Loomulikult ei saanud ta ilma peata enam süüa ega juua, kuid see ei takistanud teda üritamast. Olsen andis kanüüli abil Mike'ile teri ja kustutas ta janu. Pärast mida, viis mees kuke Utah ülikooli teadlaste juurde, kes heitsid pilgu linnule, kes keeldus suremast.

Teadlaste sõnul takistas vereklomp Mike'il verest tühjaks jooksmast pärast seda, kui Olseni kirves kägiveeni puutumata jättis. Mike'ile jäi alles tema vasak kõrv ja see osa ajust, mis lasi tal elada veel kaks aastat.