Uus erootiline teooria: Stonehenge on monument, millega austati peeniseid

 (12)
Uus erootiline teooria: Stonehenge on monument, millega austati peeniseid
Vida Press

Stonehenge on pakkunud tänapäeva inimestele rohkelt mõtlemisainet, ringlevad mitmed teooriad kivirajatise tähendusest ja eesmärgist. Nüüd on Oxfordi ülikooli arheoloog professor Terance Meaden tulnud välja eriskummalise teooriaga. Nimelt võib umbes 6000 aasta vanuste kiviringide näol tegemist olla hiigelsuure austusavaldusega peenistele, vahendab New York Post.

Tegemist on täiesti legitiimse teadusliku teooriaga. Meaden on Stonehenge’i ja hulgaliselt teisi Inglismaal asuvaid neoliitikumist pärit kiviringe uurinud juba 20 aastat ja pakub nüüd välja, et nad on loodud eesmärgiga heita maapinnale hiigelsuuri peenisekujulisi varje. Neid varje kasutati teooria järgi viljakusrituaalideks iidsetes ühiskondades.

Päiksetõusul kasvab peenisekujuline vari ja "penetreerib" sisemist kiviringi ja lõpuks jõuab keskse "naiskivini". Seega on tegemist omamoodi seksuaalse varjuteatriga.

"Minu põhiline avastus on see, et paljud kiviringid olid ehitatud viljakusreligiooni aegadel ja paigutatud nõnda, et soodsatel kuupäevadel päiksetõusul liiguksid fallosekujulised varjud sümboolse "isakivi" juuest sümboolse "emakivi" juurde," kirjutab Meaden oma teadustöös.

"Stonehenge’i puhul penetreerib kiviringist väljaspool paikneva üksiku kivi vari kiviringe ja lõpuks jõuab kiviringide keskel asuvale altarikivile, mis on sümboolselt naissoost."

Seotud lood:

"Hilises neoliitikumis võis see olla dramaatiline visuaalne vaatemäng, mis kujutas kosmilist maaema ja taevaisa ühtimist."

Meaden pildistas viie aasta jooksul päikesetõuse Stonehenge’i juures ja leidis, et selline vaatemäng leiab aset kaheksal päeval aastal. Esimeseks on talvine pööripäev.

Teised teadlased ja eksperdid on Meadeni teooriat kritiseerinud.