Uus film — “Tõlk”


Nicole Kidman
AFP/Scanpix

Silvia Broome (Nicole Kidman) on ÜRO peahoones töötav tõlk, kes kuuleb juhuslikult pealt plaanist tappa ühe Aafrika riigi president, kes peaks lähemas tulevikus New Yorki saabuma.

Mõistes, et teadmine on teinud sihtmärgi ka temast enesest, püüab Silvia katastroofi ära hoida… kui ta vaid suudaks elus püsida seni, kuni keegi teda usub.

Föderaalagent Tobin Keller (Sean Penn) määratakse tõlki kaitsma, kuid ta usub, et naine jätab midagi rääkimata. Need kaks vaatavad elule erineva nurga alt: Silvia usub sõnade jõusse ja pühadusse, Tobin aga hindab inimesi nende käitumise põhjal, rääkigu keegi, mida tahab. Õigel hetkel, õiges koridoris võib üksainus sosin tuua kaasa ohtliku kriisi.

“Tõlk” on haarav põnevusfilm, mille lavastajaks kinoveteran Sydney Pollack (“Kondori kolm päeva”,“Firma”). Peaosades Oscari-võitjad Nicole Kidman (“Tunnid”) ja Sean Penn (“Saladuste jõgi”). Lisaks neile teevad kaasa Catherine Keener (“Being John Malkovich”), Yvan Attal (“Bon Voyage”), Clyde Kusatsu (“Tulejoonel”) jt.