VÄÄRT RAAMAT: Seda teost ahmis Hedvig Hanson poole ööni

 (20)
AppleMark
Foto: Andre Maaker

"Ma usun, et uued inimesed tulevad meie ellu just hetkel, kui sul on vaja midagi uut õppida või vastuseid saada. Raamatutega on sama lugu - vahel vaevled segaduses või sa ei oska enda jaoks lahti mõtestada mingeid sündmusi, inimsuhteid - sa valid raamaturiiulist raamatu... Ja see vastab sulle," mõtiskleb Hedvig Hanson Publiku rubriigis "Väärt raamat".

Viimase sellise kogemuse pakkus muusikule klassik, Erich Maria Remarque'i "Arc de Triomphe"("Triumfikaar").

"Olin seda küll keskkooli ajal kohustuslikus korras lugenud, aga nüüd, 15 aastat hiljem, nautisin seda tõeliselt. Kirjaniku realistlik stiil, elutarkus ja iroonia, mille alt ometi kumab romantismi - see haaras," jutustab Hedvig.

"Peategelaseks on pagulasest arst Pariisis, pärast esimest maailmasõda. Inimeste saatused kahe sõja vahelisel perioodil, täpsed kirjeldused operatsioonitoast, pettumused inimsuhetes, lõputu üksindus, kättemaks sõjakuriteo eest, millest saab mõrv  - see on teose tume pool. Aga on ka ere armastuse lugu - intensiivne, kirglik ja lühike. Mitte magus romantiline draama, vaid põnev psühholoogiline põnevik mehe ja naise suhtest," kirjeldab Hedvig.

Lauljatari sõnul oli raamatu lõpp oli nii põnev, et ta ahmis seda poole ööni.

"Väikeste laste kõrvalt pole saanud palju lugeda - kokaraamatuid ja lastekirjandust, põhiliselt. Seda väärtuslikum on aeg oma lemmikraamatutega."

LOE KA: VÄÄRT RAAMAT: Heimar Lenk soovitab mälestusi imearstist