VAATA | Kunst või provokatsioon? Šokikunstnik Toivo Pilt üllitas poliitiliselt ebakorrektse taiese, mille sihtmärgiks Ruuben Kaalep

 (290)
Ruuben Kaalep sai sõnavabaduse toetusrühma esimeheks.
Ruuben Kaalep sai sõnavabaduse toetusrühma esimeheks. Foto: Jaanus Lensment

Vallatute teoste poolest kuulus maailmarändur ja kunstnik Toivo Freeman (kodanikunimega Toivo Pilt), kelle loomingusse kuuluvad näiteks unustamatud taiesed ebatavaliselt seksikast ja robotilembelisest president Kersti Kaljulaidist, on saanud valmis lõbusa ja poliitiliselt täiesti ebakorrektse üllitise, mille staariks EKRE noorpoliitik Ruuben Kaalep oma kurikuulsate käemärkidega.

Kuna teos on sedavõrd tulvil erinevaid popkultuurist tuttavaid vähem ja rohkem siivutuid sümboleid, uuris Kroonika Pildilt, mida mõned neist tähendada võiks. "Tegemist on popsürrealistlikus tehnikas teosega. Eks ma pärast selle valmimist analüüsin ise ka, mis seos lõuendil olevate tegelaste vahel on," muigas ta ning nentis, et las igaüks tunneb ise ära need elemendid, mis kõnetavad ning millises suhtes need omavahel olla võiks. Palju kõneainet tekitanud ekrelaste lemmik käemärgi peale muigas Pilt kelmikalt: "Kaua ta ikka seda ok-märki näitab. Olgu sellest ikka mingit tolku ka!"

View this post on Instagram

👌

A post shared by Toivo Freeman Pilt (@freemanpilt) on