Valeri Kirss: Miss Estonia valimised toimuvad ka sel aastal!

 (13)
Valeri Kirss: Miss Estonia valimised toimuvad ka sel aastal!
Foto: Ilmar Saabas

Valeri Kirss, kes on 22 korda Miss Estonia valimisi korraldanud, kinnitab Publikule, et vaatamata sellele, et eelmisel aastal jäime missita, toimuvad missivalimised sel aastal kindlasti.

"Üritan 22 aasta missi kõrvale ka 23. valimise korraldada. Eelmise aasta valimine jäi kohtuvaidluse tõttu esmakordselt ära," räägib missi-issiks nimetatud Valeri Kirss.

"Möödunud aastast on mõned huvitavad missikandidaadid olemas ja ka sel aastal on väärikaid lisandunud. Pikendasin eelregisteerimist kuni 15. aprillini, sest loodan pärlite asemel ka briljanti (te) leida," räägib Kirss.

Kõik huvilised, kes soovivad saada Miss Estoniaks, peaksid kirjutama kodutööna essee iseendast, samuti tuleb ette valmistada talendivooru number ning teha üks hea tegu. Kogu see info tuleks saata meiliaadressile eesti@missestonia.ee.

Kui kakskümmend aastat tagasi olid Miss Estonia valimised aasta üks tippsündmusest, siis tänaseks päevaks on kauneima neiu valimine soiku jäänud. Valeri Kirss toob peamisteks põhjusteks, miks vimastel aastatel valimine vaikselt ära on tehtud masu, ebakindlust ning tõsiste sponsorite ja abiliste puudumist. "Tegin ettepaneku TV3-le, kuid ilmselt on neil eksistensiaalseid probleeme ilma selletagi," räägib Kirss, et ka telekanalid pole ürituse kajastamisest huvitatud.

Just eelpool nimetatud põhjutel korraldatakse missivõistlus suure tõenäosusega ka sel aastal kinnisena. "Samas pole ma kuidagi latti alla lasknud eelvalimiste ja kandidaatidega seonduva töö osas. Olen jätkuvalt arvamusel, et kui leiaks lõpuks Miss Universe'il edu saavutava kaunitari, siis võib olukord kardinaalselt muutuda," on Kirss tuleviku suhtes siiski optimistlik.

Valeri Kirss otsib endiselt Miss Estonia kaubamärgile ostjat ning loodab, et ühel päeval leiab ta missioonitundega inimese, kes võistlust edasi korraldaks. "Mina panin sellesse oma elust 22 aastat ja kuigi pole selle elutöö eest isegi tasu saanud, toimis ometi kõik nii, et traagelniitegi polnud ilma luubita näha. Praegu oleks vaja vaid raha ja uut, noort tiimi, kes teeks seda suuresti kõigi vaatajate lõbu nimel ausalt ja kandidaate austavalt."