VIDEO | Maakad need on jalus, lausa pinnuks silmas! Kagu-Eesti inimesed avaldasid terava räpiloo Exceli abil maaelu tapva valitsuse pihta

 (47)

Kagu-Eesti inimesed avaldasid terava räpiloo "Teerulliräpp ehk maakad on jalus", mis käsitleb eluks oluliste teenuste süstemaatilist eksportimist kahte suuremasse Eesti linna ja üleüldist maaelu välja suretamist riigi poolt kulutõhususe argumendi toel.

„Kagu-Eesti elab ikka veel. Siin on väga ärksa meelega teotahteline kogukond, kes lihtsalt ei suuda, käed rüpes, pealt vaadata, kuidas riik on võtnud regionaalpoliitiliselt nõuks lisaks maaelule ka elu maal välja suretada. Väikekoolide, postkontorite, külapoodide, maaliinide sulgemine ja eluks oluliste valdkondade süstemaatiline eksportimine kahte suuremasse Eesti linna võib olla küll kulutõhusam, aga elu on Exceli tabelitest siiski midagi suuremat ja ülevamat. Me võime olla võimekas e-riik ja end väljapoole sedasi ka reklaamida, aga sotsiaalsed hoovad ja suhestumine päris nähtustega kisuvad meie riigis kohati väga viltu. Aga nendest ju ühe riigi tuum algabki – õun kasvab ikka seemnest ja mitte vastupidi."

"See video on sündinud kõigi osalenute vabast tahtest ja panustamisest. Olles pühendatud küll kõigile Exceli-usklikele ametnikele, on ta sama palju kummardus kõigile neile, kelle kodu, elu ja juured asuvad Kagu-Eestis ning kes on pidanud viimastel aastatel üliinimlikul hulgal panustama oma energiat selleks, et end riigile kuuldavaks teha: me ei ole nõus, et Kagu-Eesti lukku pandaks," ütleb Teerulli räpi sõnade autor, vabakutseline kirjutaja ja verelt võrokene Ursula Zimmermann.