VIDEO! Noor ehitusviimistleja paneb Rootsis oma täpsuse proovile: huvitav amet tuleb endalegi kasuks — saan ka oma kodu ilusaks teha

 (1)

1.-3. detsembril esindab üleeuroopalistel kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Eestit 14-liikmeline noorte meistrite võistkond. Novembrikuu jooksul tutvustame teile kõiki vapraid noori, kes juba vähem kui kuu aja pärast tee Göteborgi ette võtavad.

Täna on teie ees Eestit ehitusviimistluses esindav Riho Lehismets (23) Tallinna Ehituskoolist.

Mida on ehitusviimistluse eriala õppimine sulle andnud?
Ehitusviimistluse eriala on arendanud minus väga palju täpsust ja tähelepanuvõimet. Lisaks veel ka kannatust ja võimet tulla toime ootamatustega.

Milliseid oskuseid on võistlustel osalemine sinus arendanud?
Võistlused arendavad kiirust, täpsust ja pinge all kiirete otsuste tegemist. Isegi kui võib tunduda, et oled valmis kõikideks ootamatusteks, on alati midagi, mis võib nihu minna.

Millest saad oma töös inspiratsiooni?
Viimistlus hakkas mulle kohe meeldima, kuigi töö on suurema osa ajast üpriski tolmune ja värvine ning füüsiliselt raske. Kuid lõpptulemus on alati meelele hea, sest see toob klientidele naeratuse näole ja sära silmadesse.

Millised on sinu tulevikuplaanid?
Üldiselt plaanin jääda Eestisse oma kodumaale ja ka sama ameti peale, sest häid ehitajad läheb alati vaja. Samas olen kindlasti maailmale ja võimalustele avatud.

Ela meie noortele meistritele kaasa Facebookis ning Instagramis. Võistlejatega kohtub ning EuroSkills’il toimuvast teeb ülevaate ka TV3.