VIDEO | Rassismiskandaalid Eestis: kuulsuste ja sporditähtede mõnitamisest riigikoguni välja

 (44)

Selle nädala Eesti Ekspress tõi avalikkuse ette jõuka ärimehe Leho Renniti rassistliku käitumise võõramaalaste suunas, kuid sarnaseid juhtumeid on kodumaisest meediast läbi käinud kümneid. Panime kokku kõige kõmulisemad ja skandaalsemad rassismist rääkinud uudised.

Kuvatõmmis

Sotsiaalmeedia kihab: kas kõrge Tallinna linnaametnik mõnitab mustanahalisi? Ma kehastusin kaevuriks, pareerib Talvo Rüütelmaa (358)

Täna öösel postitas lehekülg "Salliv Eesti / Tolerant Estonia" oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface'is*. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks.

Kroonika 14 päeva tagasi
Martin Helme vande andmisel riigikogus
Martin Helme vande andmisel riigikogusFoto: Ilmar Saabas

Martin Helme jõudis Bloombergi külgedele: Euroopa värskeim rahandusminister tahab hoida oma riigi valgena (755)

Uue nädala teises pooles Brüsselis aset leidva eurogrupi rahandusministrite kohtumise valguses on Bloomberg teinud ülevaate sel esimest korda osaleva Eesti rahandusministri Martin Helme vaadetest. Väljaanne märgib, et need on oluliselt radikaalsemad rassiküsimustes kui rahandusteemades.

Ärileht 14 päeva tagasi
Foto: instagram.com/gretegiii

Grete Šadeiko-Griffin rassismist: mu mehe kohta hõigati, et neeger jalutab meie valgel liival

Seitsmevõistleja Grete Šadeiko-Griffin ja tema Ameerika jalgpallurist abikaasa Robert Griffin III on kokku puutunud ka rassismiga.

Kroonika 14 päeva tagasi
 Sandra Ashilevi
Sandra AshileviFoto: Rauno Volmar

Sandra Ashilevi sõdib vähemusgruppide huvide eest: kuidas sa muidu võitled, kui relva maha paned?

Kui Sandra Ashilevi (32) ruumi siseneb, on võimatu temast mööda vaadata. Üheks põhjuseks on kindlasti tema nahavärv, aga sama suurt rolli mängib tema särav isiksus ja pidev naer, mida on ei saa mitte märgata.

Naistekas 14 päeva tagasi
Kuvatõmmis

Kristina Pärtelpoeg ei mõista õelaid kommentaatoreid: OK, jah, ma olen paks, ma olen neeger…

Hiljuti beebiblogijaks hakanud endine muusikamänedžer Kristina Pärtelpoeg tunnistas oma värskes videos, et ka tema on lugenud õelaid kommentaare, mis on tema kohta käinud.

Kroonika 14 päeva tagasi
RENAE RAIN
RENAE RAINFoto: Jörgen Norkroos, Õhtuleht

Soome meedia kirjutab rassismist Eestis! Uku Suviste mustanahalisele taustalauljale ulatati trammis kuul: see on sinu jaoks (359)

Soome portaal YLE avaldas eile pikema loo rassismist ja ksenofoobiast Eestis, mille esiletõus seostati EKRE äärmuslike poliitiliste vaadete ja hirmukampaaniaga märtsis toimuvate valimiste eel. Artiklis saab sõna ka Eestis elav mustanahaline lauljanna Renae Rain, kellele võõras mees trammis kuuli näitas.

Kroonika 14 päeva tagasi
MEES HUVITAVATE HOBIDEGA: Transpordiettevõtja Leho Rennit.Krissi Kõrv, ekraanitõmmis

Jõukas ärimees ja Eesti tippsportlaste toetaja sõimab Hummeri aknast mustanahalisi

Transpordiärimees Leho Renniti (59) annetused on paljude Eesti tippkerge­jõustiklaste edu saladus. Vabal ajal aga räuskab ta oma valge Hummeri aknast tänaval liikuvate mustanahaliste peale.

Paber EE 14 päeva tagasi
Foto: fotomontaaž

Riigikogusse valitud Ruuben Kaalepi natslik ja antisemiitlik jäljerada on lai nagu Lasnamäe kanal (168)

EKRE ei ole natsipartei, aga vähemalt ühe natsi ja antisemiidi on EKRE Riigikokku tassinud.

Paber EE 14 päeva tagasi

VIDEO | Rassistlikke solvanguid loopinud 21-aastane mees andis end ise politseile üles (378)

Nädala alguses hakkas sotsiaalmeedias ringlema video, milles on näha meest, kes sõimab politseinikke, poliitikuid, peaministrit Jüri Ratast, välistudengeid ja teisest rassist rahvaid.

Delfi 14 päeva tagasi
Zahed on otsustanud, et kolib esimesel võimalusel perega Eestist ära, sest ei suuda enam taluda inimeste rassilisi eelarvamusi ja verbaalseid rünnakuid tänaval või poes.
Zahed on otsustanud, et kolib esimesel võimalusel perega Eestist ära, sest ei suuda enam taluda inimeste rassilisi eelarvamusi ja verbaalseid rünnakuid tänaval või poes.Illustratsioon: Sanel Mittal

„Must! Mine koju!” Iraani tippspetsialist peab rassismi tõttu perega Eestist lahkuma

Iraanlasega lähevad kaasa eesti naine ja laps, maha jääb töökoht, mida on keeruline täita.

Paber EPL 14 päeva tagasi
Ruuben Kaalep näitamas vastuolulist, ent kahetimõistetavat käemärki. Kuvatõmmis ERR-ist.

VIDEO | Ruuben Kaalep näitas ametivande andmisel käemärki, mida kasutas ka Uus-Meremaa massimõrvar. Kaalep: absurd! Tegu on hea tuju märgiga (860)

Hiljuti Uus-Meremaal 50 inimest tapnud terrorist tegi samasuguse valgete ülemvõimu toetava žesti kui täna riigikogus Ruuben Kaalep.

Delfi 14 päeva tagasi
Ruuben Kaalepi praeguseks eemaldatud Facebooki-postitus endast Marine Le Peniga.
Ruuben Kaalepi praeguseks eemaldatud Facebooki-postitus endast Marine Le Peniga.Foto: Facebook

Le Pen teatas, et lasi foto Ruuben Kaalepiga kohe eemaldada, kui sai teada, mida tähendab „hea tuju märk” (638)

Prantsusmaa parempopulistliku Rahvusliku Ühenduse juht Marine Le Pen on pidanud kodumaal aru andma koos EKRE liikme Ruuben Kaalepiga tehtud „hea tuju märgi” kohta. Le Pen väitis, et ei teadnud, et see on valge rassi ülemvõimu tähistav käemärk.

Delfi 14 päeva tagasi
Valitsuse pressikonverents 23.05.19
Urmas ReinsaluFoto: Anette Parksepp

VIDEO JA FOTOD | Urmas Reinsalu rassistlikust rünnakust: sellistele tegelinskitele tuleb lajatada seaduse täie rauaga (428)

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond), rahandusminister Martin Helme (EKRE) ja välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) mõistsid valitsuse pressikonverentsil hukka eile Tallinnas toimunud rassistliku rünnaku pakistanlase vastu. Ükski minister ei leidnud, et võõraviha oleks Eestis kuidagi kasvanud.

Delfi 14 päeva tagasi
Tallinna Linnatranspordi AS esitles uusi busse
Lugeja kurdab, et sageli on küte ühistranspordis laesFoto: Madis Veltman

Tallinnas sõimas bussijuht mustanahalist reisijat. Vaheleastujale käratas juht: homsest ma enam nii või naa siin ei tööta (555)

Üleeile õhtul Tallinnas bussiga nr 72 sõitnud Rasmus sattus rassistliku sõimu keskmesse. Bussijuht pildus kommentaare mustanahalise kaasreisija pihta ja Rasmus otsustas sõimule vastu astuda.

Delfi 14 päeva tagasi