VIDEO | Sugugi mitte nii kauge teema! Kodumaised kuulsused ja poliitikud, kellele rassismiskandaalid võõrad pole

 (56)

USAd on tabanud mässumeelsed liikumised, kus ka mitmed maailmakuulsad staarid rassismi vastu üles astuvad. Kuigi ideaalses maailmas võiks arvata, et valus teema jääb Eestile kaugeks, siis kahjuks nii ei ole.

Martin Helme vande andmisel riigikogus
Martin Helme vande andmisel riigikogusFoto: Ilmar Saabas

Martin Helme jõudis Bloombergi külgedele: Euroopa värskeim rahandusminister tahab hoida oma riigi valgena (756)

Uue nädala teises pooles Brüsselis aset leidva eurogrupi rahandusministrite kohtumise valguses on Bloomberg teinud ülevaate sel esimest korda osaleva Eesti rahandusministri Martin Helme vaadetest. Väljaanne märgib, et need on oluliselt radikaalsemad rassiküsimustes kui rahandusteemades.

Ärileht 03.06.2020
Fotokollaaž

FOTOD | Getter Jaanit tabasid pärast näosaates mustanahaliseks lauljannaks kehastumist räiged rassismisüüdistused (409)

Pühapäeva õhtul toimunud hittsaate "Su nägu kõlab tuttavalt" finaalis kehastusid Getter Jaani ja Hanna Martinson mustanahalisteks lauljannadeks. Nende näod olid grimmi abil muudetud tumedamaks, see on välismaal tuntud kui blackface ja seda peetakse üldiselt rassistlikuks käitumiseks. Getter Jaani Instagrami postitatud fotod said väga palju vihaseid kommentaare, samuti on fotod liikvele läinud populaarsel välismaisel sotsiaalmeediakontol.

Kroonika 03.06.2020
Kuvatõmmis

Sotsiaalmeedia kihab: kas kõrge Tallinna linnaametnik mõnitab mustanahalisi? Ma kehastusin kaevuriks, pareerib Talvo Rüütelmaa (358)

Täna öösel postitas lehekülg "Salliv Eesti / Tolerant Estonia" oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface'is*. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks.

Kroonika 03.06.2020
RENAE RAIN
RENAE RAINFoto: Jörgen Norkroos, Õhtuleht

Soome meedia kirjutab rassismist Eestis! Uku Suviste mustanahalisele taustalauljale ulatati trammis kuul: see on sinu jaoks (359)

Soome portaal YLE avaldas eile pikema loo rassismist ja ksenofoobiast Eestis, mille esiletõus seostati EKRE äärmuslike poliitiliste vaadete ja hirmukampaaniaga märtsis toimuvate valimiste eel. Artiklis saab sõna ka Eestis elav mustanahaline lauljanna Renae Rain, kellele võõras mees trammis kuuli näitas.

Kroonika 03.06.2020
Foto: instagram.com/gretegiii

Grete Šadeiko-Griffin rassismist: mu mehe kohta hõigati, et neeger jalutab meie valgel liival

Seitsmevõistleja Grete Šadeiko-Griffin ja tema Ameerika jalgpallurist abikaasa Robert Griffin III on kokku puutunud ka rassismiga.

Kroonika 03.06.2020
Foto: fotomontaaž

Riigikogusse valitud Ruuben Kaalepi natslik ja antisemiitlik jäljerada on lai nagu Lasnamäe kanal (168)

EKRE ei ole natsipartei, aga vähemalt ühe natsi ja antisemiidi on EKRE Riigikokku tassinud.

Paber EE 03.06.2020
Zahed on otsustanud, et kolib esimesel võimalusel perega Eestist ära, sest ei suuda enam taluda inimeste rassilisi eelarvamusi ja verbaalseid rünnakuid tänaval või poes.
Zahed on otsustanud, et kolib esimesel võimalusel perega Eestist ära, sest ei suuda enam taluda inimeste rassilisi eelarvamusi ja verbaalseid rünnakuid tänaval või poes.Illustratsioon: Sanel Mittal

„Must! Mine koju!” Iraani tippspetsialist peab rassismi tõttu perega Eestist lahkuma

Iraanlasega lähevad kaasa eesti naine ja laps, maha jääb töökoht, mida on keeruline täita.

Paber EPL 03.06.2020
Foto: TV3

Kivisaar kommenteeris George Floydi surma ja vallandas pahameeletormi: minu pisut reljeefne sõnakasutus ei peaks enam üllatus olema (121)

Teisipäevases SkyPlus hommikuprogrammis rääkisid saatejuhid Alari Kivisaar, Kristjan Hirmo ja Maris Järva USAs toimuvatest massirahutustest, mis algasid pärast seda, kui politseinik tappis vahistamise käigus mustanahalise George Floydi.

Kroonika 03.06.2020
MEES HUVITAVATE HOBIDEGA: Transpordiettevõtja Leho Rennit.Krissi Kõrv, ekraanitõmmis

Jõukas ärimees ja Eesti tippsportlaste toetaja sõimab Hummeri aknast mustanahalisi

Transpordiärimees Leho Renniti (59) annetused on paljude Eesti tippkerge­jõustiklaste edu saladus. Vabal ajal aga räuskab ta oma valge Hummeri aknast tänaval liikuvate mustanahaliste peale.

Paber EE 03.06.2020
Kuvatõmmis

Kristina Pärtelpoeg ei mõista õelaid kommentaatoreid: OK, jah, ma olen paks, ma olen neeger…

Hiljuti beebiblogijaks hakanud endine muusikamänedžer Kristina Pärtelpoeg tunnistas oma värskes videos, et ka tema on lugenud õelaid kommentaare, mis on tema kohta käinud.

Kroonika 03.06.2020
Ruuben Kaalepi praeguseks eemaldatud Facebooki-postitus endast Marine Le Peniga.
Ruuben Kaalepi praeguseks eemaldatud Facebooki-postitus endast Marine Le Peniga.Foto: Facebook

Le Pen teatas, et lasi foto Ruuben Kaalepiga kohe eemaldada, kui sai teada, mida tähendab „hea tuju märk” (638)

Prantsusmaa parempopulistliku Rahvusliku Ühenduse juht Marine Le Pen on pidanud kodumaal aru andma koos EKRE liikme Ruuben Kaalepiga tehtud „hea tuju märgi” kohta. Le Pen väitis, et ei teadnud, et see on valge rassi ülemvõimu tähistav käemärk.

Delfi 03.06.2020
Tallinna Linnatranspordi AS esitles uusi busse
Lugeja kurdab, et sageli on küte ühistranspordis laesFoto: Madis Veltman

Tallinnas sõimas bussijuht mustanahalist reisijat. Vaheleastujale käratas juht: homsest ma enam nii või naa siin ei tööta (555)

Üleeile õhtul Tallinnas bussiga nr 72 sõitnud Rasmus sattus rassistliku sõimu keskmesse. Bussijuht pildus kommentaare mustanahalise kaasreisija pihta ja Rasmus otsustas sõimule vastu astuda.

Delfi 03.06.2020