VIDEO: "Whistlers brother" on sündinud! Algaja restauraator rikkus totaalselt Hispaania kiriku Kristuse fresko

 (26)
VIDEO: "Whistlers brother" on sündinud! Algaja restauraator rikkus totaalselt Hispaania kiriku Kristuse fresko
Scanpix

Kui Mr Bean lõi filmis "Mr Bean: The Movie" kallist maali "Whistlers mother" taastada püüdes lapseliku soperdise, pakkus see maailma miljonitele kinovaatajatele palju nalja.

Kahjuks on nüüd saanud Hollywoodi filmist Hispaanias reaalsus ning algaja restauraator on keeranud täielikult tuksi kiriku kalli Kristuse fresko, millest on saanud pärisversioon ehk "Whistlers brother".

Ühe kommentaatori sõnul sellest aga saanud hoopis "Ahvide planeedi" plakat.

Euronews vahendab, et Elias Garcia Martinezi frseko ‘Ecce Homo’, mis on 120 aastat kirikus näha olnud, vajas restaureerimist ning lahke kirikuskäija Cecilia Giménez otsustas aidata.

Kahjuks ei olnud tema oskused sugugi piisavad. "Preester oli teadlik... ta teadis," väidab proua nüüd. "Kõik, kes kirikus käisid nägid mind seda tegemas. Ma ei varjanud seda kunagi," sõnab ta enda kaitseks.

Kunstniku lapselaps Teresa García, kelle perereliikvia see oli, ei suuda siiani juhtunut uskuda. “Probleemid algasid siis, kui ta pea ja näo kallale asus,” sõnas naine. "Ilmselgelt on ta maali hävitanud."

Seesama pläkerdus on andnud internetikunstnikele palju fantaasiat ning nüüdseks on loodud kümneid erinevaid "restaureeritud" versioone.

Vaata videost, millega hirmsaga proua hakkama sai.