Vigala Sassi fond võitleb põliskultuuri eest

 (14)
puuslik
Foto: Andres Putting

Kuni oktoobri keskpaigani saab esitada rahataotlusi rahva seas Vigala Sassina tuntud Aleksander Heintalu ja Elo Liivi fondi, mille eesmärk on edendada Eesti loonausuga seotud põliskultuuri.

Liivi sõnul tunnevad nad Sassiga muret Eesti traditsioonilise pärimuskultuuri säilimise pärast, mis on seoses pealetungivate kristlike mõjudega hääbumas. “Toetame põlise loodususundi ja maailmavaate säilimist — meie oma juurte, oma pärimuste, kultuuri ja keele säilimist,” loetles Liiv valdkondi, mille elushoidmiseks fond on loodud, kirjutab Meie Maa.

Tema sõnul nägid nad fondi kuus aastat tagasi asutades, et Eesti 10 000-aastase ajalooga pärimuskultuur on ohus.

Liivi sõnul on suur valukoht ka põliste pühade pidamise võimaluse puudumine neil, kes ei järgi kirikukalendrit. „Selleks, et teaksime töölt päeva vabaks küsida, tuleks vanu pühasid rohkem uurida,” rõhutas Liiv.

Sellel aastal saab kuni 3500 krooni suurust toetust taotleda kõigile projektidele, mis aitavad edendada mittekristlikku ja põlisusundile toetuvat rahvakultuuri. Summa on igal aastal erinev, kuna sõltub Eesti Rahvuskultuuri Fondi kogutavate intresside määrast.