Viis põhjust, miks proovida kooli ajal luua oma ettevõtet


Viis põhjust, miks proovida kooli ajal luua oma ettevõtet
Erakogu

Ettevõtluskõrgkooli Mainor startup-ettevõtluse õppejõud Alise Lezdina soovitab, miks on kasulik (ja kaval) proovida juba õpingute ajal kätt ettevõtjana.

  1. See on igal juhul suurepärane rida CV-s. Kõik edukad tööandjad otsivad inimesi, kellel on ettevõtluskogemust (isegi kui ettevõte ei õnnestunud). See näitab, et inimene julgeb riskida ja on valmis katsetama. Need omadused on üha rohkemate ametite puhul määrava tähtsusega.
  2. Ettevõtlus on kõige kiirem viis õppida. Ettevõtte loomine nõuab pidevat enesetäiendamist (sageli läbi katse ja eksituse) erinevates valdkondades, alates disainist ja psühholoogiast kuni raamatupidamiseni. Ettevõtlus on suurepärane viis võita oma laiskus ja asuda isiklikus arengus nö kiirele rajale.
  3. See on aeg, mil Sul on energiat. Noorena on Sul energiat, et proovida kõiki häid mõtteid ellu viia. Hiljem võivad väärt mõtted realiseerimata jäädagi. Võta sellest eluetapist maksimum – proovi, katseta, leiuta, avasta.
  4. Ettevõte võib õnnestuda. Võib-olla ei tule Su esimesest ettevõttest midagi välja, aga võib-olla tuleb. Kujutle, et Sa ei peagi tööl käima, vaid süsteem, mille Sa lõid, teenib Sulle raha sellal kui Sa magad. Sinna jõudmine on keeruline, aga mitte võimatu.
  5. Sa saad väga palju uusi tuttavaid. Ettevõtlus ongi ennekõike suhtlus. Kogu ärilist poolt kõrvale jättes on ettevõtlus kindlasti üks paremaid viise saada lühikese aja jooksul tuttavaks väga paljude inspireerivate inimestega. Ning mitmekesine võrgustik tuleb ainult kasuks.
Seotud lood:

Kui tekkis huvi ja tahad rohkem teada saada, tule 1.-2. detsembril Tallinnas toimuvale Teeviida messile! Rohkem infot leiad www.teeviit.ee või Facebooki lehelt.

Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.