Amorphist soojendab kodumaine Goresoerd!

 (1)
Amorphist soojendab kodumaine Goresoerd!
Foto: pressimaterjalid

Juba järgmisel neljapäeval 9. oktoobril saabub kontsertklubisse Rock Cafe taaskord esinema Soome metalmuusika üks alustalasid - Amorphis, keda soojendab kodumaine Goresoerd.


Goresoerd on tige, aga samas aus ekstreemse muusika bänd. Tegutsemist alustati 2004. aastal ja selle aja jooksul on välja antud 3 täispikka albumit. Viimane kauamängiv “Asülum” nomineeriti Eesti Muusika Auhinnade kategoorias “Aasta Metalalbum”. Eelmise aasta lõpus löödi käed ka Jim Beamiga, kes verest pulbitsevaid mehi nende tegemistes toetab. Enne Rock Café kontserti käivad härrad väikse tuuriga ära ka Lätis, Leedus ja Poolas.

Amorphis sai eelkõige tuntuks oma teise kauamängivaga "Tales from the Thousand Lakes", mille laulutekstid keerlesid bändile hiljemgi südamelähedaseks jäänud soomlaste rahvuseepose Kalevala ümber. Kuigi albumi stiilist kumas läbi algusaegade death metal, oli see siiski suurem ja tõsisem samm meloodilisema loomingu suunas. Järgnevate aastate loomingule andsid juba tooni eelkõige meloodilist vokaali kasutavad lauljad Pasi Koskinen ja tänaseni bändi energilisi livesid vedav Tomi Joutsen. Aastal 2014 kuulub bändi ridadesse endiselt kolm asutajaliiget: Esa Holopainen, Jan Rechberger ja Tomi Koivusaari.

Piletid Amorphise kontserdile hinnaga alates 24 EUR on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.