BLOGI ja FOTOD | Rujafoonia vallutas lauluväljaku! Rannap, ERSO ja mitmed teised esitasid Eesti taasiseseisvumispäeva puhul Ruja parimaid hitte suve suurimal kontserdil!

 (17)
Piletid saadaval koha peal!

20. augustil tähistati taasiseseisvumispäeva suure piduliku Ruja erikontserdiga Tallinna Lauluväljakul, kuhu umbes 1900 inimest saabus. Suve suurim sündmus sai avapaugu kell 20 alanud imelise kontserdiga. Rujafoonia - vokaalideta sümfoonia Ruja muusikast Rein Rannapi, ERSO ning rokkbändi koosmõjul. Kroonika tõi kogu melu ja võlu lugejateni tekstis ja pildis siinsamas! Vaata taas imelisi kaadreid ja loe, mis toimus.

Väravad avati juba kell 18, et üle pika aja saaks inimesed tunda Lauluväljaku ning imelise muusika hõngu. Kell 20.00 sai avapaugu Eesti taasiseseisvumispäeva suurkontsert "ROOSTEVABA MAAILM: RUJA tuntuimad laulud", mis mõne tunni jooksul enam kui 60 artisti lavale tõi ja imelistel hingepugevatel lugudel laulukaare alla kõlada lasi. Õhtu kulmineerus 21.45 Teletornist lastud ilutulestikuga.

Vaata kauneid kaadreid imelisest õhtust!

Kogu kõlava muusika komponeeris ja orkestreeris Rein Rannap. Esitasid: Rein Rannap (klaver, orel), dirigent Kaspar Mänd, rokkbänd: Peter Põderi ja Jörgen Pakkase kitarridel, Kaarel Liiva basskitarril, Ramuel Tafenau trummidel ning Kaspar Tamburi süntesaatoritel. ERSO koosseisus: I viiul: Triin Ruubel-Lilleberg (orkestri kontsertmeister), Nina Kawaguchi, Kristiina Kungla, Astrid Muhel, Merje Roomere, Kaiu Talve, Tarmo Truuväärt, Liis-Helena Väljamäe; II viiul: Kaido Välja, Kristjan Nõlvak, Miina Laanesaar, Maiu Mägi, Johanna Marie Kork, Urmas Roomere, Maaren Vihermäe; vioola: Liina Žigurs, Kaja Kiho, Mari Aasa, Helena Altmanis, Juhan Palm-Peipman Kristiina Välja; tšello: Villu Vihermäe, Lauri Toom, Katrin Oja, Maris Vallsalu, Kristian Plink; kontrabass: Janel Altroff, Imre Eenma, Madis Jürgens, Ants Õnnis; flööt: Mihkel Peäske, Linda Vood, Janika Lentsius; oboe: Aleksander Hännikäinen, Tõnis Traksmann; klarnet: Soo-Young Lee, Taavi Orro, Meelis Vind; fagott: Jakob Peäske, Martin Tuuling; metsasarv: Jürnas Rähni, Kalmer Kiik, Kalle Koppel, Valdek Põld; trompet: Indrek Vau, Istvàn Baràth, Ivar Tillemann; tromboon: Andres Kontus, Väino Põllu, Johannes Kiik; tuuba: Madis Vilgats; harf Ivàn Bragado Poveda; löökpillid: Madis Metsamart, Rein Roos, Kaspar Eisel, Terje Terasmaa, Lauri Metsvahi.

Seotud lood:

Nende esituses kõlasid:

1. "Õunalaul"
2. "Ilus maa"
3. "Tango"
4. "Need ei vaata tagasi"
5. "Sa oled mul teine"
6. "Eesti muld"
7. "Zeppelini triumf"
8. "Õhtunägemus"
9. "Suudlus läbi jäätund klaasi"
10. "Must lind"
11. "Rujaline roostevaba maailm"
12. "Must ronk"
13. "Rahu"

ROOSTEVABA MAAILM: RUJA tuntuimad laulud
Aeg on lahkuda!
Aitäh, publik! Aitäh, Eesti! Palju õnne meile kõigile!
Lisalooks külab "Nii vaikseks kõik on jäänud"
Imeline on selle kauni päeva lõpetuseks näha laulukaare all sellist hulka restlasi üheskoos seismas ja aplodeerimas!
Imeline! Kuigi laualuväljakule see ei paistnud, loodame, er paljud nägid seda!
Siit näeb otsepildis ka TV3 ülekannet veebis, kui ehk telerit käepärast pole! https://play.tv3.ee/tv3-otse-10376773
Valgusmäng laulukaare lae all ja laval on aina imelisem! "Suudlus läbi jäätunud klaasi" paneb ka kõik mõnusas äratundmises kaasa õõtsuma juba.
Perekond mu lähedal kiidab, et üle pika aja on sündmusel WC kasutus tasuta. Ajal, mil kõik teenida tahavad, on see haruldus!
Üllatuskülalisena astus laval ka Kristjan Kannuke, keda paljud mäletavad saatest "Eesti otsib superstaari" - tema etteaste oli kõike muud kui tagasihoidlik!
Hiljuti presidendi roosiaiast saabunud paar tõdeb, et süüa tahaks, sest tikuvõileivad liialt ei toida, ent otsustavad siiski hetkel muusika nautimise kasuks ning seavad end kaare all mõnusalt sisse.
Kui hakkab kõlama "Eesti muld" on publik haudvaikne, tuttavad helid köidavad nii kõrva, et igasugune omavaheline jutuvada vaibub ja kõik pilgud on pööratud lavale.
Aina hämaramaks läheb ja tuledemäng laval kogub hoogu! Õhtu lõpetab 21.45 ilutulestik, mis lastakse taevasse Teletornist ning on näha üle Tallinna loodetavasti lausa, ent ka TV3 eetris! https://kroonika.delfi.ee/news/muusika/pilk-ules-kell-2145-saab-taasiseseisvumispaev-uhke-loppakkordi-vaatemanguga-tallinna-taevas?id=90795657
Ilusate soovidega taasiseseisvumispäevaks juhatas ta sisse ka järgmise loo "Ilus maa"
Esimesena kõlas Rannapi ja ERSO ettekandes "Õunalaul". Selle järgnesid Rannapi tervitussõnad ning ka üleskutse publikul sündmuse kava vaadata just siinsamas selles loos, sest paberil kavasid trükitud sel aastal ei ole. Säästkem loodust!
Mõned hetked enne lavale minekut!
See ongi käes! Selle suve suurim avalik üritus!
Milline vaade! Lausa kahemilline!
Orkester valmistub!
Tänase päeva kõige kohasem aksessuaar: Eesti lipp! Nii tore, et laulukaare all neid täna lehvimas näeb!
Yoko Alendergi on tulnud kaunist muusikat kaasa ja sõpradega nautima
VIP alas on lauad kaetud ja seal oodatakse esimesi saabujaid, kel parim vaade maitsva söögiga
Kohvi pakub täna Kati Toots, kes oma perele appi tulnud on ja sõnab, et see on vahva vaheldus tavatööle vahel.
Juba kell 20.00 astuvad neid treppe mööda lavale enam kui 60 inimest, et vaid üks kord pakkuda ainulaadset sümfoonilist elamust! Kui veel kahtled, kas täna lauluväljakule sammud seada, siis vaata ilmateadet ja tea: see, mis täna toimub, ei kordu enam kunagi ja sul on võimalus sellest osa saada. Piletid suve suurimale kontserdile on veel saadaval nii Piletilevis kui ka koha peal. Väravad avatakse kell 18.00!
On väga haruldane, et see kontsertklaver üldse välja tuuakse, ent täna on tehtud maestro Rannapile üks suur erand parima muusikaelamuse nimel.
Meenutame siinkohal ka 2017. aasta "Eesti muld ja Eesti Ruja" kontserdi viimast lugu. See kõlas nii võimsalt! https://tv.delfi.ee/uudised/kroonika/video-kuula-ruja-taasuhinemiskontserdi-viimast-laulu-nii-vaikseks-koik-on-jaanud?id=79242210
Punane vaipki on juba lahti rullitud!
VIP alagi võtab aina enam ilmet
Tere, kallid lugejad! Tervitame teid õhtuks valmistuvalt Lauluväljakult!
Ilm tõotab täna tulla väga mõnus, et välikontserti nautida! Mitte liiga kuum, ent siiski augustisoe ja lausa loodud õues olemiseks!