Briti laulja Laura Mvula valas lahutuse valu lummavasse loomingusse

 (1)
Briti laulja Laura Mvula valas lahutuse valu lummavasse loomingusse
Laura Mvula.Pressifioto

Reedel, 10. mail annab T1 Mall of Tallinnas kontserdi lummav Briti lauljatar Laura Mvula. Keskuse 4. korrus muundub spetsiaalselt ja ainult 10. mai õhtuks vägevaks restoraniks ning põnevaks kontserdisaaliks. Õhtu juhatab sisse Sofia Rubina Band.

32-aastane Mvula ühendab enda loomingus peamiselt R&B, jazz-, klassikalise ja popmuusika elemente atmosfäärilise kõlapildi ja sügava tämbriga. Lauljatari muusikukarjäärile pani aluse tema tädi, kes kutsus Mvula teismelisena laulma legendaarsesse acapella gruppi Black Voices. Birminghamis üles kasvanud laulja meenutab, et algus oli toona raske. „Ma ei osanud noorena laulda ja kõlasin kohutavalt, aga mu tädi nägi minus midagi ja toetas mind. Hakkasin paralleelselt arranžeeringuid kirjutama ning siin ma olen,“ meenutab Mvula.

Kõiki Mvula albumeid on saatnud edu ja mitmed mainekad auhinnad. Nii debüüt "Sing to The Moon" kui sellele järgnenud "The Dreaming Room" tõid talle teiste seas mainekad Mercury Prize’i nominatsioonid ning ta on pälvinud MOBO galal aasta naisartisti ning parima R&B/soul-artisti auhinna.

"The Dreaming Room" sündis karmide eluõppetundide keskel. Pärast edukat debüüti tekkisid suured ootused ja pinged järgneva albumi osas ning lisaks lahutas Mvula ka oma abielu. Naine valas oma valu ja ärevuse loomingusse. “See kõik kumab muusikast läbi. Olin järsku frustreerivas maailmas, kus inimesed tootsid albumi albumi järel," meenutab Mvula. Rasked ajad sundisin naist end uuesti tundma õppima ning Mvula jõudis kirjanik Maya Angelou inspiratsioonil punkti, kus sai aru, et peab alati iseendaga kannatlik olema. Selle mõistime viis ka võimsa loo "Phenomenal Woman" sünnini.

Eesti üheks parimaks jazzvokalistiks tituleeritud Sofia Rubina navigeerib peamiselt souli ja jazzi helides, segades sinna juurde ka elektroonilise ja house-muusika elemente. Naise värskelt valminud album „Where It Begins“ on muu hulgas inspireeritud Los Angelese uuekooli jazzmuusiku Thundercati ja Laura Mvula loomingust ning selle fookuses on akustiline soul.

Laura Mvulast rääkides ütleb Rubina: „Mulle väga meeldib see energia, mis tema muusikas ja kontsertidel läbi kumab. Saabuv kontsert pole kindlasti istumiskontsert, Mvula paneb publiku kaasa elama!“

Mvula eelseisval kontserdil Tallinnas on lisaks muusikale võimalik nautida ka erinevaid maitseid, sest kontserdi eel pakuvad T1 Mall of Tallinna 4. korrusel asuvad restoranid toidugurmaanidele põnevaid kolmekäigulisi õhtusööke. Spetsiaalsete pakkumistega on võimalik tutvuda Piletilevis, kust saab ka soetada ühist, kontserdi- ja õhtusöögi piletipaketti.