Daddy Yankee aitas looga "Despacito" Puerto Rico majanduse kasvuteele ning temast sai Spotify enim jälgitud artist

 (2)
Daddy Yankee aitas looga "Despacito" Puerto Rico majanduse kasvuteele ning temast sai Spotify enim jälgitud artist
Louis Fonsi ja Daddy YankeeScanpi/AFP

Louis Fonsi ning Daddy Yankee selle suve hittloo "Despacito" versioon, milles teeb kaasa ka Justin Bieber, juhib juba üheksandat nädalat järjest Billboard Hot 100 edetabelit.

Eelmisel nädalal sai Daddy Yankeest ehk Ramón Luis Ayala Rodríguezest enim kuulatud artist muusikakeskkonnas Spotify. Ta on esimene Ladina-Ameerika laulja, kellel Spotify edetabelis nii kõrgele pürgida on õnnestunud. 44,7 miljoni unikaalse kuulajaga edastab ta seni rekordit hoidnud Briti lauljat Ed Sheeranit 200 000 kuulajaga.

Loo "Despacito" nii hispaania- kui inglisekeelset versiooni on Spotify keskkonnas kuulatud kokku üle 500 miljoni korra.

Üllataval kombel on selle suve kuumim lugu aidanud kaasa ka Daddy Yankee kodumaa Puerto Rico majanduskasvule. Pärast loo välja tulemist on turism kasvanud riigis 45%. Puerto Rico turismiettevõtted pakuvad nüüd külalistele võimalust külastada ka kohti, kus "Despacito" video filmitud on.

Loo üks autoritest Louis Fonsi sõnas Instagramis, et Puerto Rico ongi nende loo peategelane ning alati tema suureks inspiratsiooniks olnud. Daddy Yankee meenutas uudise ilmsiks tulemisega oma karjääri algust 1992. aastal, mil paljud arvasid, et ta ei pea vastu kauem kui kolm aastat. Nüüd on saanud temast aga ülemaailmse kaliibriga artist.