Diskost tõeliste rokipaladeni: ilmunud on kogumikplaat "Eesti üheksakümnendad"

 (1)
Koit Toome ja Sarah teevad koos proovi - Code One on tagasi!
Koit Toome ja Sarah teevad koos proovi - Code One on tagasi!Foto: Ester Vaitmaa

Ilmunud on kogumikplaat “Eesti üheksakümnendad”. Kolmele plaadile on ära mahutatud 54 lugu diskost tõeliste rokipaladeni välja.

Plaadi koostaja Heli Pikk: "Sa ei pea seda muusikat armastama, sa ei pea seda isegi iga päev kuulama, aga see kogumik peaks su plaadiriiulil olema, sest kuidas muidu sina või su lapsed teaksid, kuidas kõlab Metro Luminal, Code One, Caater, Mr. Lawrence, 2 Quick Start, Mr. Happyman, Nancy, Push Up, Blind, Duubel +, N-Euro jne."

Plaadil olevad lood on pöörased nagu olid ka üheksakümnendad. See energia, mille loov seltskond pärast vabariigi taastulekut popmuusikasse suunas, tundub täna kadestamisväärne. Millised refräänid! Millised sõnad! Ja muidugi on see plaat veel uskumatu kroonika ka siinse meelelahutustööstuse sünnist. Rahvas jooksis suvetuuridel laululavadele tormi ja oli peaaegu ükskõik, missuguse combo korraldaja püünele suunas. Publik ahmis kõik tollased hitid endasse nagu polekski varem muusikat tehtud.Nendel aastatel oli lauludel teistsugune tähendus," rääkis kogumikust Toomas Puna.

Seotud lood:

Nostalgiasõbrad, plaat jõuab lähimate päevade jooksul kõikidesse kauplustesse üle Eesti!

Rannap Roostevaba maailm