Doom metali teeraja Anathema esineb pärast 12-aastast pausi taas Eestis


Doom metali teeraja Anathema esineb pärast 12-aastast pausi taas Eestis
Foto: Pressimaterjal

Täna astub Rock Cafes lavale doom metali üks teerajaja Anathema Inglismaalt, kelle viimatine etteaste Eestis toimus 2005. aastal festivalil Green Christmas. Kontserdi erikülaline on Alcest Prantsusmaalt.

Kunagine doom metali teerajaja ja tänaseks päevaks meloodilisema progressiivse rokini jõudnud Anathema väisab Eestit oma uue albumi "The Optimist" tuuri raames. Üheksakümnendate alguses tegevust alustanud bänd on siiani jõudnud välja anda kümme stuudioalbumit - "The Optimist" on järjekorras juba üheteistkümnes.

Inglismaa juurtega Anathema toob iga albumiga oma kuulajateni midagi vahetut ning ootamatut - täpselt sama kehtib ka värske albumi puhul. "Me oleme muusikat kirjutades eranditult alati enda vastu ausaks jäänud," tunnistab Anathema vokalist Vincent Cavanagh. "Selles protsessis on kõige olulisemakteks küsimusteks, et kas loomingul on mingi tähendus? Kas see liigutab sind? Kui nendele küsimustele saab jaatavalt vastata, siis tuleb materjaliga edasi töötada," lisab mees.

Uksed Rock Cafesse avatakse kell 19.00, Alcest alustab kell 20.00 ja Anathema kell 21.30. Kontsert on vanusepiiranguta. Piletid on saadaval Piletilevis.