Doors paneb arhiivi internetis välja

 (2)

Legendaarse bluusrokigrupi The Doors elusolevad liikmed kavatsevad digitaliseerida oma arhiivi ja teha audio- ning videomaterjalid internetis kättesaadavaks. Complete Studio Recordings - seitsmest plaadist koosnev kollektsioon, mille hulgas on kõik kuus varem avaldatud stuudioalbumit ja haruldaste lugude plaat, sealhulgas üks seni avaldamata laul, peab tõstma grupi arhiivi tehnoloogiliselt uuele tasemele.

"Me võtsime kõik ninad täis … See oli suurepärane salvestus. Üks mu elu kõrgpunke," meenutas grupi klahvpillimängija Ray Manzarek seni avaldamata loo "Woman Is a Devil" salvestamist.

"Me oleme talletanud kõik 21. sajandiks," ütles Manzarek grupi kauaaegse mänedzeri Danny Sugermani Los Angelese kabinetist.

Doors peab Elektra Recordsiga plaani luua oma internetipõhine plaadifirma, et kohendada ja tuua välja grupi varasemad audio- ja videomaterjalid, sealhulgas Doorsi kontsertesinemised, grupiliikmete sooloprojektid ja Morrisoni film "Feast of Friends".

Rariteetide kettal on ka demoversioon klassikalisest loost "Hello, I Love You", mis salvestati 1965. aastal enne kitarrist Robby Kriegeri ühinemist grupiga, ja "Orange County Suite", mille Morrison salvestas oma sünnipäeval 8. detsembril 1970. aastal. Krieger, Manzarek ja trummar John Densmore lisasid materjalile intrumentaalpoole 1997. aastal.

Doorsi kõrgelennuline karjäär lõppes laulja Jim Morrisoni surmaga 1971. aastal.