Eesti Fonogrammitootjate Ühing teeb pahasele Genkale puust ette ja punaseks: midagi ei kadunud ära, vaid nimetati ümber

 (9)
Eesti Muusikaauhinnad 2018
Eesti Muusikaauhinnad 2018Foto: Ilmar Saabas

Räppar Henry Kõrvits ehk Genka pahandas sotsiaalmeedias Eesti Muusikaauhindadega, kuna tema märkamist mööda olevat kõigil teistel muusikažanritel aasta albumi tiitlid olemas, ainult Aasta Hip-hop/Rap/R’n’B albumit pole. Eesti Muusikaauhindu jagav Eesti Fonogrammitootjate Ühing teeb Kroonikale läkitatud vastuses Genkale puust ette ja punaseks, mis tegelikult sünnib. Avaldame EFÜ tegevdirektori Rauno Haabmetsa vastuse täismahus ja muutmata kujul.

"Varasemalt olid Eesti Muusikaauhindade jagamisel kategooriad Aasta Popalbum ning Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Album. Võttes arvesse muusikaturu arenguid, kus üha rohkem väljastatakse singleid, mitte albumid, ja saadud tagasisidet, otsustasime käesolevast aastast muuta mainitud kategooriate kandideerimistingimusi ja nimetust. Selle sammu eesmärk on laiendada pop ja hip-hop/rap/r’n’b kategoorias kandideerivate artistide hulka, sest lisaks albumi väljaandmisele saavad auhinnale kandideerida ka need Eesti artistid või ansamblid, kes on kandideerimise perioodil avaldanud vähemalt kolm singlit/fonogrammi."

"Kategooriad Aasta Popalbum ning Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Album ei kadunud ära, vaid nimetati ümber Aasta Popartistiks ning Aasta Hip-Hop/Rap/R’nB artistiks. Vastavast muudatusest informeerisime Eesti Fonogrammitootjate Ühingu liikmeid ning fonogramitootjate esidajaid 5. augustil 2019 ja uuendasime nimetatud kategooriate reegleid Eesti Muusikaauhindade kodulehel. Kategooriate Aasta Popartist ning Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist nominentide väljaselgitamisel osalesid kõik aasta jooksul avaldatud popalbumid ja hip-hop/rap/r’n’b albumid, samuti artistid, kes andsid välja vähemalt kolm lugu."